Ta mała miejscowość w gminie Kobylnica ma wiele do zaoferowania. Świetna trasa, przestrzeń, przepiękne tereny i spokój nieosiągalny w miastach. Pierwszy raz zawody nordicowe odbyły się tam w 2015 roku, teraz – 19.10.19 r. do Zagórek zawitała Korona Północy Polski wraz z rzeszą zawodników nie tylko z Pomorza ale też z Wielkopolski czy Kujaw.

Co ciekawe, w Gminie Kobylnica zawody odbywają się już od wielu lat i co roku, rotacyjnie, przenosimy się w inne miejsce. Tym razem padło na Zagórki, które były o tyle trafionym wyborem,  że posiadają doskonałe zaplecze w postaci boiska i już wyznaczone szlaki nordic walking. Na tej imprezie organizatorzy – Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy wraz z The North Event i Nordic Walking Poland – wybrali pętlę o długości 5700 m.

Trasa nie była bardzo wymagająca, prawie w całości prowadziła po miękkiej nawierzchni, ale znalazło się na niej jedno przewyższenie, które na sam koniec wymagało zostawienia zapasów sił i energii. Wcześniejsze opady sprawiły też, że w niektórych miejscach pojawiły się kałuże, ale taki już urok jesieni.

GALERIA ZDJĘĆ

Podczas zawodów można było sprawdzić swoją technikę przy wideo-analizie, gdzie Pani Instruktor oraz sędzia Monika Faron analizowała nagrania i wskazywała elementy nad którymi można jeszcze popracować. To bardzo ważne by chodzić coraz lepiej i czerpać z tej aktywności jeszcze więcej przyjemności oraz by sędziowie na trasie mogli przyznawać tylko zielone kartki. Sędzią głównym zawodów był Pan Dariusz Janecki, który wraz z ekipą sędziowską Nordic Walking Poland pilnował poprawności techniki podczas samych zawodów.

Rafał Kuligowski

Imprezę oficjalnie otworzył zastępca wójta Pan Rafał Kuligowski, który już dziś zaprasza do Kobylnicy na kolejny rok, na kolejne starty.

Organizacja imprez za połową października niesie ze sobą ryzyko trafienia na niesprzyjającą aurę i nawet na ulewne deszcze. W Zagórkach na szczęście pogoda była zamówiona i w okolicach startu na chwilę pokazało się słońce. Stosunkowo wysoka temperatura i dobra frekwencja skutecznie mobilizowały do startu zarówno biegaczy (5,7 km), jak i kijkarzy z obu dystansów (5,7 km i 11,3 km).

Korona Północy Kobylnica

Łącznie w Zagórkach wystartowało ponad 200 osób, również dzieci z okolicznych szkół. Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy, odlewany medal w kształcie tarczy ze skrzyżowanymi mieczami. Zawodom towarzyszyła rywalizacja na naprawdę wysokim poziomie, co zapowiadały już nazwiska na listach startowych – Yankovskiy, Kuźmicz, Kłos, Knitter, Grodzki, Frąckowiak, Brzozowski, Sladkoshtiev, Królikowska, Przybyłek, Wołk, Okrzesik-Frąckowiak, Maślanka czy Reca to trudni do pokonania rywale.

Najlepsi zawodnicy na 5,7 km – NW:

Ireneusz Grodzki – Miasto Gorzów Wlkp. – 35:05

Izabela Okrzesik Frąckowiak – KS Metraco Polkowice – 39:33

 

Najlepsi zawodnicy na 11,3 km – NW:

Dmitriy Yankovskiy – Active Family – 1:12:55

Krystyna Królikowska – Polipack Team GWE – 1:20:45

 

Najlepsi zawodnicy na 5,7 km – bieg:

Łukasz Musiał – Runners Słońsk – 23:02

Małgorzata Kasprowicz – Stopa Słupsk – 28:49

 

PEŁNE WYNIKI

Wyświeleń: 1284

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ