medalJubileuszowa edycja imprezy przyciągnęła nad morze wytrawnych zawodników z sześciu województw, którzy rywalizowali na wybranym przez siebie dystansie. Można było wziąć udział w maratonie MTB na 25 lub 50 km lub w cross duathlonie, czyli biegu na 3,8 km, po którym następował 25 km etap rowerowy, a potem ostatni, 6,8 km etap biegowy. Miasteczko zawodów zbudowano na terenie hotelu Zdrowotel Łeba, a wymagająca trasa prowadziła przez malownicze tereny Mierzei Sarbskiej.


Pogoda tylko teoretycznie oszczędziła zawodników (w dniu imprezy - 16.11.19 - było, bezwietrzenie, nie padało, a temperatura wynosiła 12°C), ponieważ kilkudniowe opady poprzedzające imprezę znacząco rozmiękczyły ścieżki leśne, a wylewające strumienie i przepełnione rowy zalały już wcześniej podmokłe tereny w okolicach Sarbska, tworząc grząską łąkę z wodą po kostki. Wodne przeprawy plus ostre piaszczyste podjazdy, to bynajmniej nie jest argument przeciw organizacji zawodów na tym terenie. Zawodnicy imprez MTB i cross duathlonów liczą bowiem na ekstremalne wrażenia, których na całym Duathlonie na Wydmach zdecydowanie nie brakowało. Warunki panujące na trasie sprawiły, że rowerzyści docierali do mety szczelnie pokryci grubą warstwą błota, które zupełnie nie psuło im humoru.


Trasę zmieniono względem zeszłego roku - wciąż prowadziła wokół jeziora Sarbsko, ale tym razem niektóre odcinki zostały wyznaczone w prostszy sposób, dodano też fragment poprowadzony po szlakach konnych, który wydłużył i znacząco utrudnił rywalizację.


W Duathlonie w kategorii OPEN na podium stanęli:
Paweł Kowalkowski - Piasecki Concept - 1:45:41
Andrzej Poczopko - Cryospace Olsztyn - 1:51:11
Damian Gruszecki - Dream Tri Team - 1:53:01
Beata Blokowska - AKJ Kwidzyn - 2:11:25
Beata Kruba - Piasecki Concept - 2:30:54
Monika Szymańska - Gdańsk - 2:43:36


Zwycięzcy MTB Mega to Artur Sowiński - Kodzik Rowery - 2:11:11 i Monika Kulling - Gnieżdżewo - 2:49:55.


Tego typu rywalizacja, niezależnie od wybranego dystansu, wymaga dobrego przygotowania i regularnych treningów, bez których trudno podjąć się pokonania zwłaszcza trasy cross duathlonu. Tym bardziej cieszy, że w tych zawodach wystartowało 227 uczestników, w tym aż 35 kobiet (co nie zdarza się często w imprezach rowerowych). Na mecie na wszystkich czekał pamiątkowy medal, myjka rowerowa, prysznice i pełny dwudaniowy obiad podany w systemie stołu szwedzkiego. Po przerwie odbyła się ceremonia dekoracji, podczas której wręczono puchary i vouchery na specjalistyczną odzież sportową.


Organizatorami byli: Zdrowotel Łeba, Tomasz Juchniewicz, Mateusz Hanke i The North Event. Partnerami zaś Miasto Łeba, Lasy Państwowe i Brubeck, a sponsorem Zdrowotel Łeba.


Kolejny Duathlon na Wydmach odbędzie się w Łebie jesienią 2020.

Wyświeleń: 1454

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ