Podsumowanie cyklu zawodów zawsze przyciąga najlepszych zawodników z regionu i okolic, co sprawia, że poziom rywalizacji jest bardzo wyśrubowany. Nie inaczej było w tym roku, a do startu stanęli najlepsi z najlepszych. Trasa jak zwykle była dobrze przygotowana, a plaża zachwycała jesiennym urokiem. Wisienką na torcie była słoneczna pogoda, która zachęcała do spędzania czasu na dworze.

Nordic Walking

Na rozpoczęcie imprezy sędzia główna - Monika Faron, poprowadziła intensywną rozgrzewkę i przedstawiła zasady sędziowania, następnie biegacze ustawili się na starcie, było oficjalne otwarcie imprezy przez Dorotę Szemiot reprezentującą Zdrowotel Łeba, po czym dźwięk wystrzału oznajmił pierwszy start. Następnie ruszyli kijkarze na 10 km, potem na 5 km i na końcu osoby rekreacyjnie biorące udział w imprezie. Zawodników puszczano w czteroosobowych grupach, co pozwoliło na zmniejszenie tłoku na starcie i ułatwiło ewentualne wyprzedzanie. 

 

Sama trasa ze względu na prace na plaży różniła lekko od zeszłorocznej i pierwszy kilometr prowadziła przez las, potem dopiero schodziło się na plażę, gdzie do pokonania był kolejny kilometr trasy. Dalsza część ponownie wiodła duktem leśnym, a po drodze można było wyraźnie zobaczyć jezioro Sarbsko. Mimo braku wzniesień i podejść, trasa nie należała do najłatwiejszych, głównie za sprawą wydm, które należało przekroczyć, by dostać się na plażę i lekko grząskiego piasku, który na całej szerokości nie dawał pełnego komfortu odepchnięcia. Zawodnicy na 5 km szli na jednej pętli, na 10 km na dwóch.

finał łeba

Dłuższy dystans bezsprzecznie należał do Dmitriya Yankovskiyego z Active Family, który pokonał 10 km z fenomenalnym czasem 1:00:48 i prześcignął drugiego Macieja Kłosa z NW Wyspa Sobieszewska o dwie minuty i jedną sekundę. Trzeci wpadł na metę Tomasz Knitter z Błękitni NW Dziemiany, a tuż za podium znalazł się Adam Kuźmicz z Polipack Team GWE. Wśród kobiet najostrzejsza walka wywiązała się o drugie miejsce pomiędzy Beatą Boczar z Green Team Zielona Góra i Beatą Wołk z Fabryka Nordic Trzcianka. Pierwsza z nich miała czas 1:11:41 - zaledwie o 16 sekund lepszy od rywalki. 10 km zwyciężyła Krystyna Królikowska z Polipack Team GWE z czasem 1:10:36.

 

Na 5 km od początku prowadził Ireneusz Grodzki z Gorzowa Wielkopolskiego, ale walka toczyła się pomiędzy nim a Rafałem Toporkiem z Polipack Team GWE, Piotrem Brzozowskim z Aktywni Postomino i Romanem Frąckowiakiem z KS Metrach Polkowice. Ostatecznie pierwsze cztery czasy wyglądały następująco: 30:49, 30:58, 31:25, 31:28. Dwie pierwsze kobiety wparowały na metę jak burza, jedna po drugiej. Dominowała tu bezsprzecznie Iwona Maślanka z Marsz Po Zdrowie (33:39), druga była Izabela Okrzesik Frąckowiak z KS Metrach Polkowice (33:51). Prawię minutę za nimi pojawiła się trzecia zawodniczka - Małgorzata Szymska.

finał łeba korona północy

Zawody w Łebie kończyły cykl czterech imprez, ale podsumowanie całej Korony Północy Polski odbędzie się dopiero w niedzielę 1 grudnia, też w Zdrowotelu. Tymczasem po przerwie przychodzi pora na wspólną, dużą taneczną zabawę andrzejkową. Pora na bal!

 

Zdjęcia - kliknij

Wyniki - kliknij

Wyświeleń: 1143

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ