Z powodu pandemii Mistrzostwa Świata w Nordic Walking, które miały się odbyć w Bełchatowie nie odbędą się.
 
Mistrzostwa Świata w Bełchatowie nie odbędą sięCo prawda do 21 czerwca pozostało jeszcze sporo czasu, ale decyzja o przeniesieniu Mistrzostw Świata już zapadła. Ta impreza zapowiadała się na najważniejsze wydarzenie w świecie nordic walking w 2020 roku, na trzy miesiące przed imprezą na listach startowych znajdowało się blisko 500 osób! Po wprowadzeniu kwarantanny zapisy tak naprawdę stanęły w miejscu.
 
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie organizatora:
 
Mistrzostwa Świata Nordic Walking Bełchatów 2020 - zostają przeniesione na 19-20 czerwca 2021.

W związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju i na świecie, dbając o zdrowie Uczestników i ich rodzin, postanawiamy przełożyć imprezę.

Wierzymy, że zostając w domu, wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zażegnać stan epidemii. Spotkamy się za rok, by móc wspólnie doświadczyć atmosfery tego niesamowitego światowego wydarzenia. A tym czasem #zostańwdomu.

Jednak nie odpuszczamy całkowicie 2020 roku - w pierwotnym terminie mistrzostw chcielibyśmy zorganizować dla uczestników aktywny happening - by każdy mógł zrobić coś lokalnie, u siebie, i pokazać, że społeczność nordic walking nie da się wirusowi!
Szczegóły akcji podamy bliżej czerwca, a jej forma będzie zależna od rozwoju sytuacji na świecie.

Uwaga: Osobom, które zapisały się i opłaciły start w zawodach, chcielibyśmy zaproponować dwie możliwości:

  1. Przeniesienie zgłoszenia i opłaty na zawody w 2021 roku - wszystkim osobom, które zdecydują się na tę opcję, nasz sponsor techniczny GABEL zagwarantuje w pakiecie startowym dodatkowo pamiątkowy i unikalny pokrowiec na kije
  2. Rezygnacja z udziału w tym roku i zwrot opłaty wpisowej - poprzez wysłanie w terminie do 30.04.2020 na adres e-mail: poland2018@nordicwalkingpoland.pl formularza zwrotu: http://www.worldnordicwalkingchampionship.com/FORMULARZ-ZWR…

WAŻNE:

  • warunkiem zwrotu kwoty jest wysłanie formularza z adresu mail podanego w rejestracji do zawodów,
  • nie przesłanie formularza we wskazanym terminie oznacza przepisanie zgłoszenia na edycję w 2021 roku.

Zwrot środków na podane w formularzu konto nastąpi najpóźniej do 31 maja 2020 roku.

Decyzja w 100% dla naszej redakcji jest zrozumiała, imprezy przez ostatni miesiąc nie można było promować i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy uporamy się z pandemią. Tu trzeba wziąć pod uwagę również międzynarodowy aspekt wirusa gdzie rozwija się on w różnym tempie w zależności od kraju - link.

Nasza redakcja ma nadzieję, że do czerwca imprezy sportowe będą mogły się normalnie odbywać i będziemy mogli swobodnie poruszać się i startować gdzie będziemy tylko chcieli.

Wyświeleń: 995

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ