Na grupy 8-12-osobowe czekać będzie około 23 km trasa do pokonania, a po drodze siedem zadań. To wszystko w przepięknej scenerii gminy Choczewo przygotowane przez Polipack Team GWE.
 
Tworząc portal chodzezkijami.pl napisałem artykuł dzieląc imprezy nordic walking na: rekreacyjne, sportowe i sportowo-rekreacyjne. O ile dwie pierwsze kategorie bez problemu można było opisać i podać przykłady, o tyle z tą ostatnią było trochę trudniej. Dziś mając na horyzoncie imprezę w Sasinie, problemu już nie będzie :) Powtórzę tylko jeszcze jedno zdanie z wcześniej przytoczonego materiału: tak naprawdę to wszystko zależy od naszego podejścia do danej imprezy. Jak startujemy rekreacyjnie na zawodach sportowych to dla nas taka impreza jest rekreacyjna :)
 
Nordic walking Sasino
 
Klub Polipack Team GWE powstał stosunkowo niedawno na mapie Polskich klubów nordic walking. Od samego początku grupa ta zaczęła się wyróżniać nie tylko na pomorzu, ale i w całej Polsce, ściągając do swoich szeregów naprawdę dobrych zawodników. Trenują razem regularnie, szkolą się, doskonalą technikę, a wszystko to pod opieką Pani Katarzyny Kolmetz. Teraz organizują imprezę, jakiej w Polsce jeszcze nie było.
 
 Katarzyna Kolmetz
Katarzyna Kolmetz
 
Co nas czeka 25 października?
Przede wszystkim dobra zabawa, dobre towarzystwo, morze, plaża, czyli przepiękna trasa o łącznej długości niespełna 23 kilometrów. Koperta zadań do zrealizowania. Porządny medal i dobry poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.
 
Jakie będą zadania?
Tego niestety organizatorzy nie podają, na pewno będzie trzeba połączyć siły i zespołowo rozwiązać poszczególne zadania.
 
Drużyny?
Aby wystartować, trzeba zebrać co najmniej 8-śmio osobową drużynę, ale jeżeli zbierzemy 10 osób, to otrzymamy dodatkowo 1 punkt, a za 12 osób 2 punkty! Suma punktów wyłoni nam zwycięzców. Dlatego nie jest powiedziane, że grupa, która pokona trasę jako pierwsza, wygra rywalizację. Tu liczyć będzie się jeszcze podejście i jakość wykonanych zadań na trasie.
 
Poszczególne drużyny przed startem będą losowały koperty z zadaniami, a na samą trasę, każdy team wyruszać będzie osobno. Pokonanie trasy zalicza przejście ostatniego z członów drużyny przez punkt mety.
 
Plan minutowy:
  • 8:00–otwarcie biura imprezy,
  • 9:00-9:30–starty poszczególnych drużyn,
  • 13:40 – dekoracja zwycięzców rajdu.
  • 13:30 –ogłoszenie wyników,
  • 13:35–dekoracja zwycięzców konkursu ekologicznego,
  • 13:40 –dekoracja zwycięzców rajdu.
Podczas ceremonii dekoracji zostaną ogłoszeni również laureaci konkursu ekologicznego, do którego jeszcze można dołączyć.
 
Polipack Team GWE
Jeden z otwartych treningów Polipack Team GWE
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie, a dla osób, które nie mają swojego teamu, a chciałby wziąć udział to mamy taką propozycję by w klubie wpisały "brak klubu" i gdy takich osób będzie odpowiednia ilość, to stworzą swój własny team (który później wspólnie nazwą - dodatkowe zadanie), a jak nie to z pewnością znajdą się takie drużyny, które włączą Was w swoje szeregi. W biurze imprezy będzie również możliwość wypożyczyć kijki do nordic walking, dlatego nie szukajcie wymówek i zapisujcie się na tą niepowtarzalną imprezę.
 
zapisz się
Wyświeleń: 1173

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ