KobylnicaSzyba PiątkaW minioną sobotę 19.06.2021 w miejscowości Lubuń w Gminie Kobylnica odbyła się impreza biegowo-nordicowa, która stanowiła sportowy akcent tegorocznych Dni Kobylnicy. Pięciokilometrowa trasa, sporo kategorii wiekowych i dwie dyscypliny stały się bazą dla tego wydarzenia. Po startach dorosłych przeprowadzono biegi dla dzieci i młodzieży, w których najmłodsi mogli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Co istotne, Szybka Piątka odbyła się legalnie w standardowej formie, bez dotkliwego reżimu sanitarnego. Równie istotne było to, że zawodnicy musieli pokonać nie tylko trasę, ale też 33°C w cieniu.

Już od wczesnych godzin porannych upał dawał się we znaki, dobrze też, że organizatorzy (The North Event, Gmina Kobylnica i CUW w Kobylnicy) zaplanowali główne starty na godzinę 10:00, kiedy to słońce nie było jeszcze najbardziej dotkliwe. Wysoką temperaturę potęgował brak wiatru, który zaczął się pojawiać dopiero w okolicy dekoracji, jednak trudne warunki zdawały się nie przeszkadzać uczestnikom. Ci licznie (w końcu wystartowało ponad 114 osób) stawili się w miasteczku zawodów. Sama impreza odbywała się na polanie w małym Lubuniu, a urozmaicona trasa prowadziła przez leśno-polne odcinki o urozmaiconym i nieco pagórkowatym podłożu.

W momencie, kiedy Sekretarz Gminy Kobylnica Radosław Krawczyk dał sygnał do startu, rozpoczęła się rywalizacja, która polegała nie tylko na pokonaniu 5 kilometrów, ale też na zmierzeniu się z samym sobą w tych niełatwych w końcu okolicznościach pogodowych. W tym dniu kluczowe było nawadnianie się, dlatego też po połowie dystansu na uczestników czekał punkt z wodą, woda też była dostępna w nieograniczonych ilościach na mecie. Po dotarciu na finisz zawodnicy otrzymywali piękny, kolorowy odlewany medal i pełny posiłek regeneracyjny, nie musieli też długo czekać na dekorację, która to odbyła się jeszcze przed startami dzieci.

Zwycięzcy w biegu:

  • Mariusz Borychowski – Słupsk – 17:39
  • Katarzyna Perlik – Miastko – 23:23

Zwycięzcy w nordic walking:

  • Piotr Brzozowski – Aktywni Postomino – 32:13
  • Dagmara Wieczorkowska – Wychodzę z kijami – 34:48

Pełne wyniki znajdują się tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/5708/results.html

Galeria zdjęć: https://elektronicznezapisy.pl/event/5708/gallery.html

Nagrody wręczali Marta Prezlata Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy i Radosław Krawczyk Sekretarz Gminy Kobylnica.

Kobylnica Szybka Piątka

Kiedy już emocje opadły, przyszła pora na starty dzieci, począwszy od kategorii maluch z rodzicem przez kategorie do lat 7, 8-9, 10-11, 12-13 lat. Młodym biegaczkom i biegaczom upał zdawał się nie przeszkadzać, zwłaszcza, że do biegu zagrzewała ich Myszka Mini. Zawodnicy mieli do pokonania różne dystanse, od 100 do 700 metrów, które były dostosowane do ich możliwości. To jednak nie wszystko! Dla maluchów przygotowano liczne animacje i zabawy, były m.in. duże bańki, chusta animacyjna czy tańce przy skocznej muzyce. Dzieci również otrzymywały medale, a najlepsze trójki w danej kategorii stawały na podium i odbierały puchary.

Kiedy impreza dobiegła końca, część zawodników rozjechała się do domów, a część skierowała się do samej Kobylnicy, gdzie od godziny 16:00 rozpoczynały się festynowe atrakcje związane z dniami Kobylnicy. Zwieńczeniem tego dnia był koncert Kalinovskiego i Patrycji Markowskiej.

Wyświeleń: 745

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ