Korona PółnocyRycerski cykl zawodów 11 lipca ponownie zawita do Żukowa! Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej obejmą trzy dystanse nordic walking i bieg przełajowy na jednym dystansie. Impreza odbędzie się w malowniczym parku Jeziorko, które nie raz już udowodniło, że ma do zaoferowania zawodnikom nie tylko ładne widoki, ale też wzniesienia, które zwielokrotnione potrafią solidnie dać się we znaki i dodać ognia do rywalizacji.

W najbliższą niedzielę będzie okazja by wystartować na znanej już trasie poprowadzonej po najbardziej charakterystycznym parku w Żukowie. Do wyboru będzie 21,10 i 5 km w nordic walking, a także 5 km w biegu przełajowym. Miasteczko zawodów usytuowane zostanie w strategicznym miejscu, na samym środku, przy jeziorku, skąd będzie można doskonale obserwować kiniarzy i biegaczy podczas całej rywalizacji. Sama trasa wiedzie po pętli 1,95 km, dzięki czemu kibiców czekają niesamowicie widowiskowe zmagania. Kto wygra tym razem? Przekonamy się już niedługo.

Z pewnością istotną zaletą tej imprezy jest zarówno dogodna lokalizacja, jak i zróżnicowana, ciekawa trasa poprowadzona w całości po miękkiej nawierzchni. Do tego już wiemy na 100%, że zawody odbędą się fizycznie i to w pełnej krasie, bez obostrzeń – to znaczy, że start będzie wspólny a dekoracja huczna, z udziałem najlepszych w swoich kategoriach wiekowych i szerokiego grona kibiców. Na ten moment na listach startowych jest prawie 200 osób, będzie więc z kim walczyć o podium!

Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej ponownie wchodzą w skład Korony Północy Polski i Korony Polski, która rozpoczęła się w maju w Puszczykowie i obejmuje 15 imprez utrzymanych w klimacie  rycerskim. Uczestniczy w cyklu walczą o miano legend i autentyczne korony, a na mecie każdego z etapów otrzymują odlewane statuetki w kształcie husarzy, które w zestawie stworzą unikatową grę planszową.

Dzięki naszemu sponsorowi - firmie Polipack, każdy uczestnik imprezy otrzyma praktyczną nerkę firmy 4F.

Trasa będzie wymagająca, ale za to bardzo widowiskoa - na pętli 2,5 km:

To co, gotowi do startu?

Organizatorem imprezy są Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, The North Event i Nordic Walking Poland.

nordic walking, korona północy, żukowo

Wyświeleń: 711

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ