19 września do wyboru jest bieganie lub nordic walking, obie dyscypliny na tych samych zasadach – w danej sztafecie startują cztery osoby, pierwsza rusza na 4 km, druga na 2 km, trzecia na 4 km i czwarta znów na 2 km. Wygrywają najlepsze drużyny damskie, męskie, mieszane i rodzinne, przy czym najważniejsze nie jest podium, ale wspólna rywalizacja i wspólny cel. Co więcej po sztafetach przyjdzie czas na biegi dla dzieci, tym razem już uniwersalne, ale jak zawsze niezwykle emocjonujące!

Start i biuro zawodów umiejscowione będą w miejscu dobrze znanym amatorom sportów w Żukowie – w Parku Jeziorku, gdzie organizatorzy wytyczą 2 km pętlę. Nie będzie łatwo, a dwie górki dadzą się we znaki, ale to przecież sama przyjemność. Istotne jest to, że nawierzchnia w całości będzie miękka, co nie tylko uprzyjemnia marsz z kijami, ale też sprawia, że bieganie jest bardziej przyjazne dla stawów.

W Żukowie kapitan drużyny będzie miał największą władzę – to on (lub ona) dopełnia formalności w biurze zawodów, odbiera pakiety startowe i pakiet żywieniowy, po czym rozdziela smakowite przekąski i kanapki pomiędzy swoich uczestników. Po tym wszystkim nastąpi odprawa dla kapitanów, przedstawienie trasy i zasad sztafety – warto wiedzieć, np. że biegacze będą mieli pałeczki, ale kijkarze już nie, zmiana w drużynach nordic walking będzie odbywała się przez klepnięcie w plecy.

 

Zapisy na II Sztafetowy Bieg Żukowski: https://elektronicznezapisy.pl/event/4594/strona.html

 

To już druga edycja tej imprezy – pierwsza odbyła się w 2019 roku i została okrzyknięta sporym sukcesem, czego dowodem niech będzie wideorelacja z tego roku – TUTAJ.

Po rozdaniu medali i nagród przyjdzie czas na najmłodszych miłośników biegania. Chwilę po południu wystartują dzieci w szeregu kategorii obejmujących dystanse od 100 do 1200 metrów dostosowane do możliwości zarówno maluchów od ok. 2 lat do 18 letniej młodzieży. Zapisy na te biegi są zupełnie darmowe, warto też pamiętać, że dla młodych uczestników zdobycie medalu jest bardzo budującym doświadczeniem – a tu każdy otrzyma medal ;) Najlepsi w poszczególnych kategoriach staną na podium i otrzymają również puchary.

 

Zapisy na Żukowski Przełaj dla dzieci i młodzieży: https://elektronicznezapisy.pl/event/6319.html

Wyświeleń: 598

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ