W ubiegłą sobotę 23 października do gminy Kobylnica zjechali się zawodnicy z całej Polski, by wziąć udział w imprezie Korony Północy o randze Mistrzostw Polski. Do wyboru były dystanse od około 6 aż do 23 km. Nie zabrakło zróżnicowanej trasy o miękkiej nawierzchni, profesjonalnych sędziów i oczywiście zaciętej rywalizacji.

Kobylnica NW

W gminie Kobylnica regularnie spotykamy się na zawodach nordic walking, jednak baza dogodnych lokalizacji jest na tyle duża, że miejsce imprezy wybierane jest rotacyjnie. Tym razem padło na małe Zagórki, w których wyznaczone są dwie gminne trasy nordic walking – na dłuższej z nich, niemalże 6-kilometrowej poprowadzono sobotnią rywalizację Mistrzostw Polski. Pogoda była zaskakująco dobra i mimo porannego chłodu, w pewnym momencie pojawiło się słońce, które dodawało energii zawodnikom na trasie. Ta z kolei nie należała do najłatwiejszych, teren wprawdzie w Zagórkach był stosunkowo płaski, jednak na ostatnim kilometrze pojawiło się kilkusetmetrowe podejście pod górę, która zdecydowanie, przy każdej pętli, potrafiła dać się we znaki.

Przed rozpoczęciem startów nordic walking, o godzinie 9:30, na jedną pętlę wyruszyli biegacze, pół godziny późnej nordic na 23 km, kolejne pół godziny później nordic na 11,6 km, a następnie nordic na 5,9 km. Dekoracje odbywały się płynnie i w miarę na bieżąco, by nikt nie musiał zbyt długo czekać.

nordic walking kobylnica

Na tej imprezie wyjątkowo uczestnicy nie otrzymywali pakietów startowych, w biurze odbierali tylko numery i chipy. Dopiero na mecie otrzymywali „pakiety metowe”, czyli torebki z pamiątkowymi statuetkami i upominkami od sponsorów. Takie rozwiązanie było zdecydowanie praktyczne, nie trzeba było bowiem martwić się, co z robić z pakunkiem podczas właściwej rywalizacji. Po dotarciu do mety kijkarze mieli też możliwość skorzystania z gorącego posiłku regeneracyjne – w Zagórkach podawano żurek.

Jeśli chodzi o samą rywalizację, była ona dodatkowo zacięta, ponieważ w związku z tym, że były to Mistrzostwa Polski, punktacja w całym cyklu Korony Polski była zwielokrotniona, co znaczy, że start w tej imprezie był punktowany wyżej, niż starty na innych etapach. Co jeszcze ciekawe, sędziowie, którzy zazwyczaj mają dużo pracy i wydają sporo ostrzeżeń, na tych zawodach nie mieli wiele do roboty.

Nordic Walking Zagórki Mistrzostwa Polski w Nordic Walking 2021

Na dystansie 5,9 km zwyciężyli:
Piotr Brzozowski z Aktywni Postomino – 36’ 34’’ i Iwona Maślanka z Marsz po Zdrowie – 39’ 51’’
Na dystansie 11,6 km zwyciężyli:
Adam Marczyński z Polipack Team GWE – 1 h 16’ 59’’ i Krystyna Królikowska z Polipack Team GWE – 1 h 19’ 25’’
Na dystansie 23 km zwyciężyli:
Sebastian Karpiński z Ominetentortamlismanore – 2 h 38’ 02’’ i Katarzyna Kolmetz z Polipack Team GWE – 2 h 58’ 14’’
Mistrzostwa Polski w Zagórkach były 11 z 15 imprez odbywających się w ramach Korony Polski 2021.

Pełne wyniki - kliknij

Wyświeleń: 785

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ