Bieg Niepodległej SopotJeśli jeszcze nie masz planów na aktywne świętowanie w niepodległości Polski, to koniecznie przyjedź 11 listopada do Sopotu , gdzie o godzinie 10:00 wystartuje bieg na 4 km! Trasa wprawdzie nie jest specjalnie długa, ale 4 km to dystans przystępny dla wszystkich, bez względu na poziom wytrenowania, w tym dla całych rodzin. W końcu chodzi o wspólny start i wspólne uczczenie tego wyjątkowego dnia dla polskiej historii i tożsamości!

Bieg Niepodległej ponownie wyruszy z samego serca Sopotu – ze Skweru Kuracyjnego. Tam też rozstawione będzie miasteczko zawodów wraz biurem, w którym będzie odbierało się chipy i numery startowe. Biuro zostanie otwarte już o godzinie 8:00, tak by każdy miał czas do 10:00 (do godziny startu) na dopełnienie niezbędnych formalności i przygotowanie do biegu. Sam start, zgodnie z pandemicznymi wytycznymi miasta, będzie falowy, co znaczy, że zawodnicy będą wypuszczani na trasę w 15-osobowych grupach.

Trasa standardowo wytyczona została w pierwszej kolejności plażą w stronę Gdyni, po czym na wysokości wejścia na plażę numer 1 skręca na alejki parkowe i z powrotem w kierunku Skweru Kuracyjnego, gdzie będzie znajdowała się również meta. Trasa sama w sobie nie jest trudna, jednak pewnym wyzwaniem okazuje się różnorodność nawierzchni, a zwłaszcza krótki odcinek po nieco głębszym piasku na starcie i na samym końcu plażowego etapu.

Już o godzinie 10:30 odbędzie się dekoracja najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii Open, po czym około godziny 11:00 nastąpi zamknięcie imprezy i będzie można cieszyć się aktywnym rozpoczęciem Święta Niepodległości. Zachęcamy do ubrania się w biało-czerwone barwy!

  • W imprezie można również wystartować wirtualnie - kliknij.
Wyświeleń: 586

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ