Bieg Niepodległości Kosakowo 2021Kosakowo w tym roku wybiło się znacznie w szeregu pomorskich biegów niepodległościowych – 705 osób na starcie, niezwykle wysoki poziom rywalizacji, atestowana 10 km trasa po lotnisku, bardzo dobra organizacja i brak miejskiego biegu w Gdyni – wszystko razem sprawiło, że udział w tej imprezie był obowiązkowy dla biegaczy z Trójmiasta i okolic. Co więcej, większość osób, które wystartowały w 2021 roku, bez wątpienia wróci do Kosakowa w kolejnych latach.

Miasteczko zawodów rozstawiono przy ścieżce pieszo-rowerowej przy ul. Żeromskiego, zaraz przed bramą wejściową do cywilnej części lotniska. Organizatorzy zadbali o zabezpieczenie parkingów dla uczestników i przygotowali sprawnie działające biuro zawodów, dzięki czemu już na godzinę przed planowanym startem zrobiło się gęsto od ludzi i można było przyglądać się rozgrzewającym się powoli biegaczom i biegaczkom. Start umiejscowiono na ścieżce i z tego miejsca zawodnicy kierować się mieli bezpośrednio na teren lotniska, gdzie robili niedomkniętą pętlę i wybiegali kilkaset metrów przed bramą na ścieżce, gdzie czekał na nich już tylko prosty odcinek w drodze do mety. Bieganie po lotnisku jest zawsze bardzo dużą odmianą dla uczestników i pozwala ścigać się z widokiem na otwartą przestrzeń, bez żadnych przeszkód i dodatkowych ludzi na drodze. Lotniska stanowią jednak też pewne utrudnienie, dlatego że na nieosłoniętych terenach wiatr się rozpędza i daje we znaki biegnącym – nie inaczej było w Kosakowie.

Wiatr jednak nie przeszkodził zawodnikom w pobijaniu życiówek i… rekordu trasy! Trasa była atestowana, więc biegacze mieli pewność co absolutnej dokładności ich wyników. Poprzedni rekord należał do Michała Olejnika, który w ubiegłym roku wybiegał 31’ 59’’. W tym roku pobił go Grzegorz Kujawski z LKS Ziemi Puckiej Puck, który osiągnął czas 31’ 42’’. Drugi na mecie pojawił się Łukasz Kujawski z Kujawscy Runners z czasem 32’ 35’’, a trzeci Arkadiusz Połeć z Unique Hair Team Wejherowo z czasem 32’ 55’’. Wśród kobiet bezsprzecznie najlepsza była Małgorzata Drzycimska z LKS Zantyr Sztum, która z czasem 38’ 57’’ o prawie minutę przegoniła Aleksandrę Jakubiec z Gdyni, która finiszowała z czasem 40’ 55’’. Trzecia była Kamila Szulc z Gdyni, która dobiegła do mety o czasie 41’ 02’’.

Biegi dzieci i młodzieży Kosakowo

Po biegu na uczestników czekały rogale świętomarcińskie i ciepły posiłek. W międzyczasie odbył się też niepodległościowy konkurs z nagrodami od sponsorów.

Gdy już nagrody zostały rozdane, a dorośli biegacze zaczęli kierować się w stronę domów, przyszedł czas na biegi dla dzieci i młodzieży. Trasy były podzielone ze względu na kategorie wiekowe i obejmowały od 150 do 1500 metrów, poprowadzono je po ścieżce pieszo rowerowej. Tu także rywalizacja była zacięta, dzieci walczyły bowiem o nagrody rzeczowe i dyplomy, które przyznawano sześciu najlepszym dziewczętom i sześciu najlepszym chłopcom z danej kategorii.
Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, 43 Baza Lotnictwa Morskiego i The North Event.

Wyświeleń: 807

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ