Ponad setka uczestników, w pełni sportowa oprawa i czekające na mecie pączki - tak w skrócie można byłoby opisać to wydarzenie. Warto jednak pamiętać, że zjedzone pączki były w pełni zasłużone i wręcz potrzebne, bo uzupełniały wybiegany deficyt kalorii!

 

Bieg Pączka

 

Idea biegu była prosta, chodziło o to, by zachęcić łasuchów do ruchu w dzień, w którym zwykle skupia się tylko na jedzeniu. Stąd też wyniknęła prosta i uniwersalna formuła imprezy - zawodnicy mieli biegać przez około 20 minut (co nota bene pozwala spalić tyle kalorii ile zawiera w sobie standardowy pączek) na pętlach wokół boiska piłkarskiego - wygrywała ta osoba, która zrobiła najwięcej okrążeń. W przypadku wyników ex aequo liczony był czas wbiegnięcia na ostatnie okrążenie. Starty podzielono na trzy części, zawody inaugurował bieg dzieci i młodzieży, potem ruszały kobiety, a na końcu mężczyźni. Na mecie czekały pamiątkowe medale, które wyglądały również jak pączki, przy czym kolorem i kształtem zachęcały do schrupania, były jednak stalowe, więc raczej niejadalne. Za to każdy biegacz i każda biegaczka zasłużyli sobie też na prawdziwego pączka, który był do odbioru wraz z ciepłą herbatą w biurze zawodów.

 

Bieg Pączka Kobylnica

 

Nie lada gratką była też obecność specjalnej gościni Małgorzaty Pazdy-Pozorskiej rekordzistki Europy w biegu na 100 km i w biegu 24 h. Ultramaratonka prowadziła rozgrzewki przed wszystkimi startami i zagrzewała zawodników podczas trwania rywalizacji. A rywalizacja była bardzo zacięta. Dla najmłodszych uczestników nieustanny bieg przez 20 min był naprawdę sporym wyzwaniem, zgłasza że cześć dzieci już na początku poczuła ducha rywalizacji i już na pierwszych okrążeniach wykorzystała większość sił. Ostatecznie najlepszy wśród chłopców okazał się być Igor Greber z 12 okrążeniami, a wśród dziewcząt Lena Sidor z 10 okrążeniami. Następnie wystartowały kobiety i tu najlepsza była Sylwia Lewandowska z 13 okrążeniami. Zawody kończył bieg mężczyzn, a tutaj Aleksander Burzyński wykręcił aż 17 okrążeń.

 

Bięg Pączka 2022 Kobylnica 2022

 

Podczas dekoracji uczestników nagrody wręczali m.in. Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński i Małgorzata Pazda-Pozorska. Impreza zorganizowana została przez Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy i The North Event. Co istotne, na podsumowaniu  już zapowiedziano kolejną edycję Biegu Pączka - zatem do zobaczenia!

 

Zwycięzcy Biegu Pączka w Kobylnicy 2022

 

Wyniki - kliknij

Wyświeleń: 1351

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ