23.04 już po raz 14. miłośnicy biegania i nordic walking spotkają się przy Sanktuarium w Piaśnicy, by uczcić pamięć ofiar zamordowanych w Piaśnicy podczas II Wojny Światowej. Impreza ma jest częścią obchodów Dni Piaśnickich. Organizatorzy przygotowali leśną trasę 10 km dla biegaczy i 5 km dla kijkarzy, dodatkowo odbędą się także biegi młodzieżowe.

Bieg Piaśnicki

Zawody organizowane są przez Gminę Wejherowo i The North Event, przy czym w całe przedsięwzięcie zaangażowane jest również Muzeum Piaśnickie. Biegi Piaśnickie nie mają jednak charakteru standardowej uroczystości upamiętniającej bolesne wydarzenia, są pełne szacunku, ale też zdrowej, sportowej rywalizacji. Co więcej, ich popularność z roku na rok rośnie, a to pokazuje, że mieszkańcy pomorza są aktywni, ale też świadomi swojej historii, również jej czarnych stron.

Biegi Piaśnickie

IV Bieg Piaśnicki rozpocznie się od godziny 9:30, startem biegu na 10 km. Nordic walking wyruszy na trasę o 10:30, po czym jeszcze przed południem odbędą się dekoracje najlepszych uczestników w swoich kategoriach. Biegi dzieci i młodzieży wystartują natomiast o 12:10, przy czym w tym wypadku co 15 minut będą rywalizowały odrębne kategorie wiekowe z podziałem na płeć.


Zapisy elektroniczne są otwarte do czwartku (21.04), spóźnialscy będą mogli też dopisać się do listy startowej jeszcze w dniu imprezy.

Więcej informacji: https://elektronicznezapisy.pl/event/6747/strona.html

Wyświeleń: 1239

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ