Po dwóch pandemicznych latach, kiedy to Biegi Piaśnickie albo zmieniały termin, albo odbywały się pokrojonej formie, impreza wróciła do swojej pierwotnej świetności. 413 osób stawiło się na starcie i po raz kolejny oddało hołd pomordowanym ofiarom zbrodni hitlerowskich. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszowych X Dni Piaśnickich.

 XIV Biegi Piaśnickie

Organizatorami byli Urząd Gminy Wejherowo, Miasto Wejherowo, Nadleśnictwo Wejherowo i The North Event, przy czym bieg został objęty honorowym patronatem Muzeum Piaśnickiego. Impreza w całości została poprowadzona w lesie, a uczestnicy przemierzali trasę rozpoczynając w okolicach Sanktuarium w Piaśnicy. Można było startować zarówno w biegu na 10 km, jak i w marszu nordic walking na 5 km, dodatkowo najmłodsi mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w ramach biegów dla dzieci i młodzieży, na kilkusetmetrowych dystansach o długości zależnej od startującej kategorii wiekowej.

 Nordic Walking przy Biegu Piaśnickim

Trasa została zorganizowana na 5 km pętli, która prowadziła po szerokich, szutrowych drogach leśnych, co miało istotne znaczenie zwłaszcza dla kijkarzy, którym znacznie bardziej komfortowo maszeruje się po tego typu ścieżkach. Na mecie oczywiście czekały pamiątkowe medale i ciepły posiłek regeneracyjny.

 Małe Biegi Piaśnickie

XIV Bieg Piaśniki otworzył Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, który towarzyszył uczestnikom również podczas ceremonii dekoracji, wręczając przy tym nagrody. Gośćmi honorowymi dodatkowo byli poseł na Sejm Kazimierz Plocke, wiceprezydent Wejherowa Jacek Thiel i nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo Jacek Szulc.

Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski

Wyniki biegu i marszu można znaleźć w tym miejscy: https://elektronicznezapisy.pl/event/6747/results.html
Wyniki biegów dzieci natomiast w tym miejscu: https://elektronicznezapisy.pl/event/7049/results.html
Galeria: https://elektronicznezapisy.pl/event/6747/gallery.html

Wyświeleń: 1357

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ