Niespełna trzysta osób z całego kraju przyjęło zaproszenie wójta gminy Kosakowo Marcina Majka i postanowiło Dzień Niepodległości spędzić rywalizując w wyjątkowym XVI Biegu Niepodległości, który odbył się na terenie lotniska w Kosakowie.

Organizatorzy biegu, którymi była spółka Kosakowo Sport oraz The North Event zadbali o odpowiednie przygotowanie wyjątkowej trasy, która oprócz utwardzonej asfaltowej nawierzchni oferowała także niespotykane i niedostępne w innych okolicznościach widoki, m.in.: budynek terminala lotniczego, wojskowe hangary lotnicze, pas startowy, czy pojazdy wozów straży pożarnej zabezpieczających lotnisko. Uczestnicy biegu mieli więc okazję nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do aktywnego zwiedzenia niedostępnych na co dzień miejsc infrastruktury lotniczej.

Kosakowo Bieg Niepodległości

Najważniejszym założeniem XVI Biegu Niepodległości było jednak przesłanie, które widać było w biało-czerwonych symbolach, licznie przyozdabiających zawodników, które miało na celu pokazanie wspólnoty Polaków i przywiązania do łączącej ich Ojczyzny.

To jest bardzo wyjątkowe święto – 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości- które w tym roku ma szczególny wymiar. Kiedy obserwujemy to co się dzieje za naszą wschodnią granicą, gdzie nasz sąsiad Ukraina walczy z agresją ze strony Federacji Rosyjskiej, a my możemy świętować, że mamy kraj niepodległy, mamy wolną Polskę - to te barwy biało-czerwone mają zdecydowanie bardziej wyrazisty wyraz.  – mówił wójt Marcin Majek

 

Na zawodników na mecie czekały pamiątkowe medale nawiązujące swoją symboliką zarówno do święta 11 listopada, jak lotniczego charakteru miejsca, które wręczał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki oraz przewodniczący Rady Gminy Kosakowo Andrzej Śliwicki, a także słodki poczęstunek przygotowany przez Fit Cake – jednego ze sponsorów biegu.

Na zakończenie wydarzenia odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców w czterech kategoriach. Pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez sponsorów wręczał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek oraz dyrektor Kosakowo Sport Dariusz Schwarz:

Kategoria OPEN K

1 miejsce – Katarzyna Klahs – Połczyno – 00:40:10:43

2 miejsce – Dominika Janicka – Gdańsk – 00:40:19:87

3 miejsce – Elżbieta Kuschbik – Gdańsk – 00:41:42:51

 

Kategoria OPEN M

1 miejsce – Gracjan Gruszka – Bydgoszcz – 00:33:04:58

2 miejsce – Michał Palaschke – Gdańsk – 00:33:55:76

3 miejsce – Jacek Leszczyński – Rumia – 00:34:47:64

 

Kategoria K 16-18

1 miejsce – Dominika Janicka – Gdańsk – 00:40:19:87

 

Kategoria M 16-18

1 miejsce – Szymon Liszewski – Chwaszczyno – 00:41:27:63

2 miejsce – Maksymilian Golas – Gdynia – 00:52:20:69

3 miejsce – Bartek Kwella – Gdynia – 00:58:40:73

Pełne wyniki - kliknij

Organizacja tak dużego i ważnego wydarzenia, jakim był XVI Bieg Niepodległości nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy, których okazane wsparcie umożliwiło odpowiednie przygotowanie zawodów oraz przyjęcie i nagrodzenie zawodników. Wsparli nas:

  • Aloha Kiteboarding
  • Dream Look – Kosmetologia I Medycyna Estetyczna
  • Fit Cake Pogórze
  • Saturn Fitness Gdynia
  • Skipper Hotel
  • Szkoła Na Cyplu

Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwali ratownicy medyczni, policjanci i funkcjonariusze Straży Gminnej w Kosakowie.  

Dziękujemy za to, że byliście z nami!

Dziękujemy także wszystkim, którzy to wyjątkowe święto postanowili spędzić razem z nami.

Do zobaczenia na kolejnej trasie!

Wyświeleń: 712

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ