Bieg Niepodległości Sopot12 listopada na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie kolejny rok z rzędu zawodnicy z całego Pomorza mieli okazję wziąć udział w biało-czerwonym Biegu Niepodległej organizowanym przez MOSiR Sopot i The North Event. Biegowi towarzyszył marsz nordic walking i biegi dzieci i młodzieży.

Sopockie biegi niepodległościowe należą do imprez stosunkowo kameralnych i niezwykle przyjemnych. Startuje się bowiem w samym sercu Sopotu, po czym wyrusza na trasę poprowadzoną częściowo plażą, a częściowo parkowymi alejkami. Tym razem, podobnie jak w roku ubiegłym, do pokonania były 4 km. Zawody zaplanowano na 12 listopada, żeby uniknąć kolizji terminów z imprezami, które odbywały się w okolicznych miastach, dzięki czemu zawodnicy mieli okazję świętować odzyskanie niepodległości kilkukrotnie – startując w różnorodnych biegach na terenie całego regionu, w tym w Sopocie.

Bieg Niepodległej zainaugurował start kategorii biegowej, po której na trasę wyruszyli kijkarze. Najszybsi tym razem byli: w biegu Sebastian Waśkiewicz (13:30) i Barbara Tuszyńska (19:09); w nordic walking Rafał Toporek (26:24) i Agnieszka Lewandowska (27:08).

Po dekoracji zwycięzców nastąpiły starty młodzieżowe. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe i biegali na trasie wytyczonej wokół skweru na pętli 200 metrów i jej wielokrotności.

Bieg Niepodległej odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. W imprezie wzięło udział ponad 350 osób.

Wyświeleń: 680

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ