# Nazwa
1. Mińsk Mazowiecki, "Mińsk Mazowiecki – 200km – Mińskie 200 (2024)" Zapisz się
2. Bratkowa Posadowa, "ULTRA LAJKONIK (2024)" Zapisz się
3. Szczecin - Łasztownia, "BAŁTYK 600 (2024)" Zapisz się
4. Gliwice , "PBT ROZJAZD 200 Gliwice (2024)" Zapisz się
5. Kłosów, "10 Rajd Rowerowy "Szlakiem Pamięci Narodowej"" Zapisz się
6. Jasień, "Pazur Gryfa 2024 - Rajd na Orientację" Zapisz się
7. Mirosławiec, "II Mirosławiecki Rajd Rowerowy MTB „Rajd MTB Tropem Żubra”" Zapisz się
8. Myślibórz, "III Rajd Rowerowy IV Memoriał Piotra Karweckiego" Zapisz się
9. Gdańsk, "Climate Classic Gdańsk 2024" Zapisz się
10. Złotów, "Bike Krajna 2024" Zapisz się
11. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - PROFESOR 200 km" Zapisz się
12. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - MAGISTER 70 km" Zapisz się
13. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - MATURA 50 km " Zapisz się
14. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - DOKTOR 125 km" Zapisz się
15. Iława, "GRAVELIADA 2024 - ULTRAMARATON" Zapisz się
16. Gądno, "XII Rajd rowerowy "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika"" Zapisz się
Wiosna i lato to doskonały okres, aby rozpocząć sezon rowerowy. Tym samym na wszystkich miłośników dwóch kółek czeka okres wielu wyścigów, które zapewnią wiele emocji oraz zdrową sportową rywalizację. Jeżeli planujesz wziąć udział w jednym z takich wydarzeń, powinieneś się spieszyć, gdyż miejsc ubywa z dnia na dzień. Ułatwić może Ci to kalendarz imprez rowerowych, który jest przez nas na bieżąco aktualizowany. Ten terminarz pomoże Ci znaleźć rajd zgodny z Twoimi zainteresowaniami.

Eventy rowerowe — dlaczego warto?

Nasza strona oferuje różne rodzaje wydarzeń rowerowych. Jednymi z najpopularniejszych są maratony. Trasy zostały wyznaczone przez malownicze i piękne krajobrazy, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność wyścigów. Zwykle przebiegają one przez rzadziej uczęszczane, jednak tym samym bardzo urokliwe miejsca. Dla uczestników przygotowano trasy o różnych dystansach, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto organizatorzy dali możliwość wyboru tras ze względu na trudność. Dla bardziej wymagających kolarzy dostępne są rajdy przełajowe, które będą wymagały dobrej kondycji, wytrzymałości i zwinności. Dla fanów szos przygotowano prostsze, jednak dłuższe trasy. Na naszej stronie znajdziesz eventy dla wszystkich grup wiekowych. Znajdziesz również wyścigi zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci.

Imprezy rowerowe — jak się zapisać?

Zapis na rajd rowerowy jest niezwykle prosty. Wystarczy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zapisując się na kolejne imprezy, będziesz tym samym tworzył historię swoich występów. Dzięki temu możesz obserwować postępy oraz mieć wgląd w archiwum startów. Zapisu może dokonać zarejestrowany użytkownik. Jednak jeżeli jesteś organizatorem imprez rowerowych, również możesz założyć konto na naszej stronie. Będziesz mógł wtedy wstawiać informacje o planowanych rajdach, na które mogą rejestrować się uczestnicy.

Rajdy rowerowe — co warto wiedzieć?

Jeżeli chcesz wziąć udział w imprezie rowerowej, przede wszystkim powinieneś zadbać o swój sprzęt. Najważniejszy jest dobrze dobrany rower. Najlepszym rozwiązaniem może być model trekkingowy, który został zaprojektowany z myślą o pokonywaniu trudniejszych tras. Unikaj rowerów miejskich, gdyż na dłuższy dystans nie zdadzą one egzaminu. Warto zaopatrzyć się również w bidon rowerowy, ponieważ odpowiednie nawodnienie w trakcie rajdu jest niezbędne. Organizatorzy bardzo często zapewniają posiłek przed rozpoczęciem i po zakończeniu wydarzenia. W trosce o swoje bezpieczeństwo powinieneś także wyposażyć się w kask rowerowy. Nie zapominaj również o odpowiednim oświetleniu swojego jednośladu. Zdarzają się bowiem imprezy rozgrywane po zachodzie słońca.

Eventy rowerowe — doskonała forma aktywnego wypoczynku

Imprezy rowerowe stają się coraz bardziej popularne. Dzięki możliwości przewożenia jednośladów przy pomocy samochodu możesz korzystać z tej formy wypoczynku praktycznie w całej Polsce. W ten sposób połączysz podziwianie krajobrazów ze sportową rywalizacją.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ