# Nazwa
1. Elbląg, "Ultra Wysoczyzna 2023" Zapisz się
2. Stilo, "Ultra Stilo 3 - 2 Mistrzostwa Polski w 24 godzinnym Marszu Nordic Walking - złam stówkę na majówkę" Zapisz się
3. Myślenice, "Garmin Ultra Race" Zapisz się
4. Susiec, "More Ultra Race Roztocze" Zapisz się
5. Wejherowo, "Festiwal Biegowy ULTRA WAY 2023" Zapisz się
6. Warszawa, "VI Krwiobieg 5 km,10 km i 50 km" Zapisz się
7. Wydminy, "Maraton Wydminy, Półmaraton Wydminy, Mocna Piątka: 8-10.06.2023" Zapisz się
8. Władysławowo, "Morska Męka" Zapisz się
9. Szklarska Poręba, "Gravmageddon. Karkonosze - Izery Gravel Race 2023" Zapisz się
10. Jastarnia , "Poland Ultra Triathlon " Zapisz się
11. Nieporęt, "More Ultra Race Dolina Bugu" Zapisz się
12. Podlesice, "JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY 2023 - biegi: JURA ULTRA 100, JURA ULTRA 50, JURA TRAIL 25, JURA TRAIL 10" Zapisz się
13. Gdańsk, "III Ultras Oliwski Bieg Wokół Radości" Zapisz się
14. Supraśl, "Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej" Zapisz się
W Polsce zbiera się coraz to liczniejsze grono miłośników sportu - tych bardziej i mniej zapalonych. Do grona sportowców dołączają z roku na rok setki, a może i tysiące nowych osób, co jest niezwykle dobrą informacją. Każdy ma swoje własne pobudki, przez które decyduje się na rozpoczęcie uprawiania sportu i tak naprawdę każda z nich jest dobra. Wiele sportów nie wymaga specjalistycznego sprzętu, aby móc go w ogóle uprawiać co sprawia, że łatwiej jest od niego rozpocząć. Mimo tego, że wiele osób nie uprawia sportu po to, aby rywalizować lub osiągać jakieś niewiarygodnie dobre wyniki, to decydują się na wzięcie udziału w różnych imprezach sportowych. Jest to dobra szansa na poznanie zdrowej rywalizacji, nawiązanie nowych znajomości i sprawdzenie samego siebie, jakie są nasze możliwości. Te cechy sprawiają, że imprezy sportowe cieszą się tak dużą popularnością. Jedną z nich, bardzo popularną są ultramaratony.

Co to jest ultramaraton? Imprezy sportowe dla każdego

Wiele osób mogło dotychczas nie spotkać się z nazwą ultramaraton, zwłaszcza tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i wolą jednak rywalizować na krótszych dystansach. Te imprezy sportowe nie różnią się niczym specjalnym od zwykłych maratonów, poza długością pokonania trasy. W trakcie ultramaratonu należy pokonać dystans wynoszący powyżej 42 195 km - może być on oczywiście większy. Najpopularniejszym dystansem w przypadku pokonania trasy biegnąc, jest tak naprawdę odległość 100 km. Doświadczeni biegacze, którzy już prawidłowo potrafią pracować ze swoim oddechem, a także mają za sobą inne imprezy biegowe, są w stanie pokonać ten dystans w ciągu zaledwie 17 godzin.

Warto pamiętać, że nawet doświadczeni w boju sportowcy mają szansę czuć się źle, biorąc udział w tego typu imprezach, dlatego osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takimi dystansami, nie powinny się załamywać! Przed przystąpieniem do tak wyczerpującej trasy należy się odpowiednio przygotować, ponieważ w innym przypadku brak przystosowania do tak wyczerpujących warunków może skończyć się złym samopoczuciem, a nawet i bólem, wymiotami, nudnościami bądź zawrotami głowy - a to wszystko ostatecznie uniemożliwia ukończenie ultramaratonu.

Zawody - ultramaraton, czyli zdrowa rywalizacja

Na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy dla Państwa wykaz imprez sportowych, które odbędą się w różnych rejonach Polski w najbliższym czasie. Idealne ultramaratony może znaleźć dla siebie każdy, w interesującej go lokalizacji, zarówno w tych mniejszych, jak i większych miejscowościach. Wydarzenia te mają różną charakterystykę, ponieważ można je spotkać w formie imprez okolicznościowych, charytatywnych czy po prostu celebrujących sport. Dzięki wyjątkowej organizacji naszej strony, przyglądając się dostępnym ultramaratonom, mogą Państwo zauważyć, że obok konkretnego wydarzenia znajduje się informacja, kiedy się ono odbywa, a także ile już jest zapisanych osób.

Nasza strona wyróżnia się niezwykłą prostotą obsługi, co pozwala na bardzo łatwe zapisanie się poprzez kilka kliknięć na zawody. Ultramaraton to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, a naszym celem jest sprawić, aby dotarcie do istotnych dla Państwa informacji było znacznie uproszczone - to samo tyczy się opcji zapisów, a także ewentualnej płatności, która może mieć miejsce.

Jak można się zapisać na ultramaraton?

Wiedząc już, co to jest ultramaraton i mając chęci do podjęcia się go, należy zorientować się jak w ogóle dojść do etapu zapisu. Na naszej stronie internetowej jest to na całe szczęście niezwykle proste! Wystarczy, że utworzy się konto, które jest całkowicie bezpłatne. Następnie należy się na nie zalogować, ponieważ tylko dzięki temu będzie możliwość skorzystania z opcji zapisów. Czasami jest wymagana opłata nałożona przez organizatora biegu, którą trzeba zrealizować, aby móc się zapisać. Jeżeli jednak nie jest, wystarczy tylko kliknąć opcję “Zapisz się”, aby być uczestnikiem danego ultramaratonu.

Przykładamy niezwykle dużą wagę do tego, aby nasza strona była niezwykle intuicyjna, przejrzysta i prosta do rozczytania. Ponadto, posiadając u nas swoje konto, mogą Państwo tworzyć własną historię i śledzić swoje postępy i osiągnięcia. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego serwisu, a także do kontaktowania się w razie jakichkolwiek wątpliwości!

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ