# Nazwa
1. Elbląg, "ULTRA WYSOCZYZNA Elbląg 2024" Zapisz się
2. Gdańsk, "Backyard Ultra TriCity" Zapisz się
3. Stilo, "Ultra Stilo 4 - 3 Mistrzostwa Polski w 24 godzinnym Marszu Nordic Walking - złam stówkę na majówkę" Zapisz się
4. Olza, "Gravmageddon. Along the River 2024" Zapisz się
5. Susiec, "Ultra Race Roztocze 2024" Zapisz się
6. Olsztyn, "VI PATA Ultramaraton Warmiński Warneland 2024" Zapisz się
7. Krasnobród, "Ultra Roztocze" Zapisz się
8. Bielawa, "Sowi BackYard Ultra" Zapisz się
9. Starogard Gdański, "Backyard Ultra Piekielki" Zapisz się
10. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - PROFESOR 200 km" Zapisz się
11. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - MAGISTER 70 km" Zapisz się
12. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - MATURA 50 km " Zapisz się
13. Kościerzyna, "Kaszëbë Runda 09/06/2024 Kościerzyna - DOKTOR 125 km" Zapisz się
14. Zakopane, "Tatra Fest" Zapisz się
15. Warszawa, "VII Krwiobieg Ultramaraton 105 km" Zapisz się
16. Warszawa, "VII Krwiobieg Ultramaraton 50 km" Zapisz się
17. Warszawa, "VII Krwiobieg 5 km, 5km Nordic Walking " Zapisz się
18. Gdynia, "Festiwal Biegowy ULTRA WAY 2024 " Zapisz się
19. Iława, "GRAVELIADA 2024 - ULTRAMARATON" Zapisz się
20. Gniewino, "Pomerania Summer-Trail 2024" Zapisz się
21. Jabłonna, "Backyard Ultra Polska" Zapisz się
22. Szklarska Poręba, "Gravmageddon. Karkonosze Izery Gravel Race. 2024" Zapisz się
23. Mikołajki, "Poland Ultra Triathlon" Zapisz się
24. Piwniczna-Zdrój, "15. Festiwal Biegowy" Zapisz się
25. Podlesice, "JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY 2024 - biegi: JU100, JU50, JT25, JT10, JT5, JNT15" Zapisz się
26. Gdańsk, "IV Ultras Oliwski Bieg Wokół Radości" Zapisz się
27. Rospuda, "Backyard Ultra Rospuda" Zapisz się
28. Supraśl, "Bison Ultra-Trail" Zapisz się
29. Cisna, "XII ultraMaraton Bieszczadzki" Zapisz się
30. Barłomino, "Pomerania Ultra-Trail 2024" Zapisz się
31. Krzesk-Królowa Niwa, "Lemkowski Backyard Ultra" Zapisz się
32. Cisna, "Ultra-Bies Biegi Górskie" Zapisz się
33. Supraśl, "Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej" Zapisz się
34. Stilo, "Ultra Stilo 5 - 4 Mistrzostwa Polski w 24 godzinnym Marszu Nordic Walking - złam stówkę na majówkę" Zapisz się
W Polsce zbiera się coraz to liczniejsze grono miłośników sportu - tych bardziej i mniej zapalonych. Do grona sportowców dołączają z roku na rok setki, a może i tysiące nowych osób, co jest niezwykle dobrą informacją. Każdy ma swoje własne pobudki, przez które decyduje się na rozpoczęcie uprawiania sportu i tak naprawdę każda z nich jest dobra. Wiele sportów nie wymaga specjalistycznego sprzętu, aby móc go w ogóle uprawiać co sprawia, że łatwiej jest od niego rozpocząć. Mimo tego, że wiele osób nie uprawia sportu po to, aby rywalizować lub osiągać jakieś niewiarygodnie dobre wyniki, to decydują się na wzięcie udziału w różnych imprezach sportowych. Jest to dobra szansa na poznanie zdrowej rywalizacji, nawiązanie nowych znajomości i sprawdzenie samego siebie, jakie są nasze możliwości. Te cechy sprawiają, że imprezy sportowe cieszą się tak dużą popularnością. Jedną z nich, bardzo popularną są ultramaratony.

Co to jest ultramaraton? Imprezy sportowe dla każdego

Wiele osób mogło dotychczas nie spotkać się z nazwą ultramaraton, zwłaszcza tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i wolą jednak rywalizować na krótszych dystansach. Te imprezy sportowe nie różnią się niczym specjalnym od zwykłych maratonów, poza długością pokonania trasy. W trakcie ultramaratonu należy pokonać dystans wynoszący powyżej 42 195 km - może być on oczywiście większy. Najpopularniejszym dystansem w przypadku pokonania trasy biegnąc, jest tak naprawdę odległość 100 km. Doświadczeni biegacze, którzy już prawidłowo potrafią pracować ze swoim oddechem, a także mają za sobą inne imprezy biegowe, są w stanie pokonać ten dystans w ciągu zaledwie 17 godzin.

Warto pamiętać, że nawet doświadczeni w boju sportowcy mają szansę czuć się źle, biorąc udział w tego typu imprezach, dlatego osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takimi dystansami, nie powinny się załamywać! Przed przystąpieniem do tak wyczerpującej trasy należy się odpowiednio przygotować, ponieważ w innym przypadku brak przystosowania do tak wyczerpujących warunków może skończyć się złym samopoczuciem, a nawet i bólem, wymiotami, nudnościami bądź zawrotami głowy - a to wszystko ostatecznie uniemożliwia ukończenie ultramaratonu.

Zawody - ultramaraton, czyli zdrowa rywalizacja

Na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy dla Państwa wykaz imprez sportowych, które odbędą się w różnych rejonach Polski w najbliższym czasie. Idealne ultramaratony może znaleźć dla siebie każdy, w interesującej go lokalizacji, zarówno w tych mniejszych, jak i większych miejscowościach. Wydarzenia te mają różną charakterystykę, ponieważ można je spotkać w formie imprez okolicznościowych, charytatywnych czy po prostu celebrujących sport. Dzięki wyjątkowej organizacji naszej strony, przyglądając się dostępnym ultramaratonom, mogą Państwo zauważyć, że obok konkretnego wydarzenia znajduje się informacja, kiedy się ono odbywa, a także ile już jest zapisanych osób.

Nasza strona wyróżnia się niezwykłą prostotą obsługi, co pozwala na bardzo łatwe zapisanie się poprzez kilka kliknięć na zawody. Ultramaraton to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, a naszym celem jest sprawić, aby dotarcie do istotnych dla Państwa informacji było znacznie uproszczone - to samo tyczy się opcji zapisów, a także ewentualnej płatności, która może mieć miejsce.

Jak można się zapisać na ultramaraton?

Wiedząc już, co to jest ultramaraton i mając chęci do podjęcia się go, należy zorientować się jak w ogóle dojść do etapu zapisu. Na naszej stronie internetowej jest to na całe szczęście niezwykle proste! Wystarczy, że utworzy się konto, które jest całkowicie bezpłatne. Następnie należy się na nie zalogować, ponieważ tylko dzięki temu będzie możliwość skorzystania z opcji zapisów. Czasami jest wymagana opłata nałożona przez organizatora biegu, którą trzeba zrealizować, aby móc się zapisać. Jeżeli jednak nie jest, wystarczy tylko kliknąć opcję “Zapisz się”, aby być uczestnikiem danego ultramaratonu.

Przykładamy niezwykle dużą wagę do tego, aby nasza strona była niezwykle intuicyjna, przejrzysta i prosta do rozczytania. Ponadto, posiadając u nas swoje konto, mogą Państwo tworzyć własną historię i śledzić swoje postępy i osiągnięcia. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego serwisu, a także do kontaktowania się w razie jakichkolwiek wątpliwości!

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ