# Nazwa
1. Sopot, "VI Zlot Morsów w Sopocie „TOPIENIE MARZANNY” W SOPOCIE" Zapisz się
2. Gdańsk, "Challenge Gdańsk 2024" Zapisz się
3. Sopot, "Aquathlon i Biegi Malucha Sopot" Zapisz się
Sporty wytrzymałościowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej osób rozpoczyna przygodę z triathlonem. Ta wszechstronna dyscyplina sportowa stanowi połączenie pływania, biegania i kolarstwa. Obecnie triathlon zaczęto dzieć także na inne odmiany, takie jak np. aquathlon. Jest to sport idealny dla osób, które chciałyby wziąć udział w triathlonie, jednak kolarstwo do nich nie przemawia.

Aquathlon - co to jest?


Aquatlon stanowi odmianę triathlonu, jednak nie uwzględnia on kolarstwa. W czasie aquathlonu zawodnicy pływają i biegają lub biegają, pływają i ponownie biegają. Najczęściej ten rodzaj triathlonu rozpoczyna się od dłuższego biegu, następnie pływania, a na końcu biegnięcia sprintem do mety. Oczywiście w przypadku aquathlonu ustalane są różne długości trasy. Zwykle zawodnicy płyną 1-2 km, natomiast dystans biegu jest podobny, jak w przypadku maratonu.
Jedną z bardzo popularnych odmian aquathlonu jest aquathlon zimowy. W przypadku tego wariantu pływanie odbywa się na basenie. Zawodnicy po przepłynięciu odpowiedniego dystansu udają się na świeże powietrze, aby rozpocząć bieg. Często podczas pływania uczestnicy uzyskują tzw. handicap, czyli przewagę. Polega ona na tym, iż osoba, która szybciej przepłynie ustalony dystans, prędzej może zacząć bieg. Warto wspomnieć, że w niektórych częściach Polski organizowane są ekstremalne aquathlony, gdzie zawodnicy muszą np. pływać na zewnątrz przy niskich temperaturach.

Aquathlon - zalety tej dyscypliny sportowej

Aquatlon zyskuje coraz większą popularność i nie ma się, co dziwić. Nie dość, że stanowi świetny sposób na poprawę swojej kondycji i zapewnia doskonałą zabawę, to dodatkowo rewelacyjnie oddziałuje na organizm. Dzięki temu, że łączy on dwa intensywne sporty - pływanie i bieganie - to pozwala zwiększyć wydolność serca, zrzucić zbędne kilogramy, poprawić działanie układu krążenia i opóźnić procesy starzeniowe. Dodatkowo dzięki tej dyscyplinie sportowej masz szansę wzmocnić swoje mięśnie i stawy, poprawić swój stan zdrowia psychicznego i zwiększyć elastyczność ciała. Bieganie i pływanie doskonale oddziałuje także na układ immunologiczny i sprawność mózgu.

Aquathlon - zawody w Polsce

Na terenie Polski organizowana jest coraz większa liczba zawodów aquathlonowych. Zatem, jeśli chcesz rozwinąć swoją pasję do tej dyscypliny, zapisz się na tego typu imprezę! Podczas takiego wydarzenia masz szansę sprawdzić swoją wytrzymałość i poznać ludzi podzielających zamiłowanie do tego sportu. Jest to świetna opcja na spędzenie wolnego czasu i zebranie niesamowitych wspomnień. Obawiasz się, że sobie nie poradzisz? Martwisz się, czy Twoja kondycja jest wystarczająco dobra? Już teraz nie musisz się przejmować! Na naszej stronie znajdziesz aquathlony o różnych dystansach, dlatego z pewnością wybierzesz wariant dla siebie.

Aquathlon - zapisy na zawody

Chcesz wziąć udział w zawodach aquathlonowych? Doskonale trafiłeś! W naszym serwisie znajdziesz szczegółową listę zaplanowanych wydarzeń. Wszystkie z nich są ułożone chronologicznie, dlatego bez problemu odszukasz imprezę zaplanowaną w najbliższej przyszłości. Zapis na aquathlon jest prosty! Wystarczy, że założysz profil na naszej stronie, zalogujesz się na swoje konto, wybierzesz wydarzenie, wypełnisz formularz i uiścisz opłatę za uczestnictwo. Oczywiście nie we wszystkich imprezach udział jest płatny. Zależy to od organizatora. Pamiętaj, aby przed dokonaniem zapisu na zawody aquathlonowe dokładnie zapoznać się z regulaminem w celu upewnienia się, czy odpowiadają Ci warunki wydarzenia.

Zawody aquathlon - zostań organizatorem wydarzenia!

Jesteś miłośnikiem aquathlonu? Chciałbyś wziąć udział w zawodach, jednak w Twojej okolicy nikt jeszcze nie zorganizował tego typu wydarzenia? Bądź pierwszy!
Misją naszego zespołu było utworzenie serwisu, który umożliwi łatwą komunikację pomiędzy organizatorami imprez sportowych a miłośnikami aquathlonu. Z tego względu zapraszamy wszystkich organizatorów wydarzeń do założenia konta na naszej stronie i powiadomienia o zawodach osób z całej Polski. W naszym serwisie możesz utworzyć formularz zgłoszeniowy, wybrać sposób płatności za uczestnictwo i wskazać szczegóły na temat imprezie. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z naszej strony, to prosimy o przesłanie regulaminu wydarzenia za pomocą maila. My zajmiemy się opublikowaniem informacji o zawodach aquathlonowych i wytłumaczymy Ci telefonicznie, jak prawidłowo obsługiwać serwis.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ