Całymi rodzinami, pojedynczo, w każdym wieku, marszem lub biegiem – wszyscy są zaproszeni do wspólnego udziału w Biegu Niepodległości w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerennego bytu państwowego. Start do biegu nastąpi 12 listopada 2023 r. punktualnie o godz. 12:00 na skwerze Kuracyjnym. Do wyboru są dwie trasy, krótsza trasa to pętla 4 km, wariant dłuższy to pokonanie pętli dwukrotnie.

Sopockie Biegi, organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mają już swoją historię. Były organizowane jeszcze w latach 90., pod inną nazwą. Co roku bierze w nich udział spora rzesza biegaczy. Podobnie jak w poprzednich edycjach MOSiR Sopot zaprasza, by biegowe stroje nawiązywały do tego wspaniałego święta. Prosimy, by ubrać się na biało lub na czerwono. Biegacze po starcie utworzą wspaniały obraz naszej narodowej flagi. Trasę można przebiec lub przejść. Czasy na mecie będą mierzone, co z pewnością jest ważne dla tych uczestników, którzy chcą się skonfrontować z własnymi rekordami. 

Start i meta zostaną usytuowane na skwerze Kuracyjnym. Zapisując się na bieg, trzeba wybrać dystans. Do wyboru jest odległość 4 lub 8 km. Trasa biegnie po plaży, biegacze zawracają przy potoku Swelina (granica Sopotu i Gdyni) i biegną z powrotem w kierunku molo. Osoby, które nie mają strojów białych lub czerwonych startują z trzeciej strefy startu. Pomiar czasu umożliwiają specjalne chipy, które zakłada się na kostce. W biegu mogą wziąć udział biegacze w każdym wieku, także osoby, które wybrany dystans chcą pokonać z kijkami nordic walking. Przewidziano dwie kategorie: OPEN kobiety i OPEN mężczyźni. Opłata startowa jest jednakowa dla wszystkich i wynosi tylko 25 zł! Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy odlewany medal, a w muszli dla wszystkich przygotowany zostanie ciepły poczęstunek. To zachęta, by nie odkładać decyzji o udziale w sopockim Biegu Niepodległości i zapisać się jak najszybciej. Zapisy online trwają do czwartku 9 listopada do godz. 10:00.

Dzieci poniżej 16 lat może zapisać osoba dorosła ze swojego konta przy pomocy funkcji: „Zapisz inną osobę”. Organizatorzy zapewniają miejsce do przebrania się i depozyt.  

Plan imprezy:

9:30 – 11:45 - Biuro Zawodów otwarte

12:00 – start do biegu

12:45 – ogłoszenie wyników i dekoracja za miejsca I-III w kategoriach OPEN kobiet i OPEN mężczyzn

 

Views: 9064

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ