Chodź z nami!

SKĄD POMYSŁ ...
Pomysł organizacji Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking zrodził się po sukcesie osiągniętym przez naszych zawodników w 2010 roku. Najpierw w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Złotoryi dwukrotnie na najwyższym stopniu podium uplasowała się zarówno na dystansie 5 i 10 km - Krystyna Olejniczak-Ciukszo. W swojej kategorii wiekowej zdeklasowała rywalki. W nagrodę otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i wyjechała na Mistrzostwa Świata do Austrii. Wraz z nią do Bleiburga udał się Marcin Spitalniak, który wspólnie z kolegami zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata. Sukcesy zawodników zostały zauważone przez władze Wrocławia, najpierw w listopadzie 2010 nagrodził nordic walkerów i działaczy Stowarzyszenia - Prezydent Rafał Dutkiewicz. Nawiązana w czasie spotkania rozmowa dotycząca rozwoju nordic walking we Wrocławiu zaowocowała pomysłem organizacji zawodów.

RAFAŁ DUTKIEWICZ - Prezydent Wrocławia
Zapewniam o swojej przychylności i osobistym wsparciu dla wszelkich aktywnych form spędzania czasu wolnego. Dlatego gratuluję pomysłu zorganizowania zawodów, których celem jest integracja miłośników tej dyscypliny sportu z całego kraju oraz propagowanie postaw szlachetnej rywalizacji wśród wszystkich uczestników. Biorąc pod uwagę wartość promocyjną wydarzenia oraz sukces organizacyjny wierzę, że zawody spotkają się z dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane w następnych latach, a wrażenia z pobytu we Wrocławiu będą dla wszystkich wyjątkowe i niezapomniane.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W poprzedniej jesiennej edycji wzięło udział blisko 400 zawodników, a w rekordowych 5. Mistrzostwach wystartowało ponad 550 zawodników z całej Polski. Liczymy, że w tym roku uda nam się zbliżyć do tego rekordu.

Zapisy na poszczególne trasy ze zniżką dotyczą: WROCŁAWIAN oraz posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora i karty Multisport

KONTAKT W SPRAWIE ZAPISÓW:
TEL: 501 158 301
E-MAIL: zawody@mistrzostwawroclawia.pl

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
www.mistrzostwawroclawia.pl | www.facebook.com/MistrzostwaWroclawia/

Wyświetleń: 9640

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ