Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 4 marca 2018r. Fundacja Wolność i Demokracja po raz szósty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W Gliwicach Bieg odbędzie się po raz czwarty.

Koordynator imprezy Elżbieta Kogowska-Piasecka wraz z organizatorem lokalnym Stowarzyszeniem SOLIDARNI 2010 oraz wsparciem ZŻ NSZ Okręg Śląsk Cieszyński, Jednostki Wojskowej AGAT i Klubu Sportowego PIAST Gliwice zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.

Przygotowujemy dla Państwa trzy biegi: na dystansie 11km, bieg główny na dystansie 1963m upamiętniający datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego "LALKA" oraz najkrótszy - bieg dla dzieci. To jednak nie wszystko. Chcemy, aby czekały na Państwa takie niespodzianki, jak ciepły posiłek. Pozwólcie jednak, że ciut tajemnicy zachowamy na ten dzień. Start i Meta oraz całe wydarzenie odbędzie się w dzielnicy Gliwic Zatorze. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek. W tych biegach bowiem każdy jest zwycięzcą.

Zgłoszenia przyjmujemy do 3.03.2018r., jednak ilość pakietów startowych jest ograniczona. Cena udziału w całym wydarzeniu to 30zł od osoby dorosłej oraz 10 i 15zł za dziecko. Opłaty te pozwalają uczestniczyć w całej imprezie.

Dane do przelewów systemem dot pay znajdują się na tej stronie.

Kontakt: kogowska.elzbieta@gmail.com, tel. 724 710 212.

Strona na fb: https://www.facebook.com/tropemwilczym.gliwice/?fref=ts

A oto opinia o biegu w Gliwicach sprzed trzech lat:

https://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/tak-gliwice-gonily-tropem-wilczym-zdjecia#.VPNsjFq0aP5

Link do relacji sprzed trzech lat:

https://www.youtube.com/watch?v=Dkv9uHB1vPA

Link do relacji sprzed roku: https://www.youtube.com/watch?v=MWBW1xT0jq0

ZAPRASZAMY!

Wyświetleń: 3012

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ