6. Pomorska Sztafeta Firm

Impreza została odwołana

Drodzy Kapitanowie!

To nie była łatwa decyzja. Jesteśmy zmuszeni przełożyć tegoroczną Sztafetę Firm na przyszły rok. Rosnąca liczna zachorowań na covid-19 w naszym województwie oraz kwestie organizacyjne spowodowały, że musieliśmy podjąć tę decyzję. Rozumiemy obawy drużyn, które zrezygnowały ze startu w naszych zawodach. Zapraszamy do startu w roku 2021. Wasze wpłaty przejdą automatycznie na przyszłoroczną edycję lub dokonamy ich zwrotu – prosimy o maila na adres biuro@sztafetafirm.org z informacją, którą opcję wybieracie.

O terminie przyszłorocznej Sztafety poinformujemy Was niezwłocznie, jak tylko ustalimy go z naszymi partnerami.

Organizatorzy Sztafety Firm

Sztafeta Firm została stworzona z myślą o pomorskich pracownikach, menedżerach, dyrektorach pomorskich firm, instytucji, organizacji. Od kilku lat w sportowy sposób integruje pomorskie środowisko biznesowe. Poprzez pozytywne emocje, zdrową rywalizację oraz zasady fair play można nawiązywać wartościowe relacje oraz zacieśnić więzy w swoim zespole.

W związku z COVID-19 wprowadziliśmy dodatkowe zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywać podczas zawodów. Prosimy o zapoznanie się z nimi, znajdują się TUTAJ.

Start w sztafecie to także dobra okazja do szlifowania umiejętności pracy w grupie. Jest to szansa na grę zespołową w indywidualnej dyscyplinie, jaką jest bieganie.

Wspólny cel jakim jest pokonanie łącznie 15 km motywuje nie tylko do wysiłku, ale również do świetnej zabawy w gronie współpracowników!

Sztafeta Firm Gdańsk

SKRÓCONE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

 • Zawody odbędą się w dwóch turach: sztafety damskie i męskie wystartują o godzinie 10:00, sztafety mieszane o godzinie 12:00.
 • Rezygnujemy z dużego namiotu cateringowego na rzecz mniejszych namiotów, w których będą mogły przebywać maksymalnie 24 osoby / 6 sztafet.

 • Kibice i osoby towarzyszące będą mogły przebywać tylko i wyłącznie na trybunach stadionu po uprzednim wypełnieniu ankiety epidemiologicznej (warunek konieczny).

 • Zmiany zawodników w strefie zmian będą bezdotykowe, rezygnujemy z przekazywania pałeczek.

 • Lunch boxy będą konfekcjonowane.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Zawody odbędą się w pierwszą sobotę października 3.10.2020 na kampusie AWFiS w Gdańsku. Start, strefa zmian i meta zlokalizowane będą na Stadionie Lekkoatletycznym.

 • Drużyna składa się z czterech uczestników. Sztafeta może być damska, męska i mieszana. Firma może wystawić dowolną ilość sztafet.

 • Trasa prowadzić będzie po pętli o długości 2,5 km. Na uczestników czeka piękny czerwony tartan dwóch stadionów, trawiasta murawa i parkowe alejki Kampusu. Dwie pierwsze osoby do pokonania mają po 2,5 km, dwie następne – po 5 km.

 • Bieg sztafetowy to klasyczne wyzwanie z zakresu team building. W Sztafecie Firm startują pomorskie firmy i instytucje, które szukają nowych pomysłów na skuteczne zintegrowanie zespołu.

 • Zawodników obowiązuje strój firmowy pozwalający na identyfikację z firmą. Może to być firmowy t-shirt lub bardziej wyszukane przebranie oddające ducha Waszej firmy!

 • W roku 2019 w zawodach wystartowało 149 drużyn!

Sztafeta Firm

 

PROGRAM ZAWODÓW

Piątek, 2 października 2020:
11:00-18:00 – przekazywanie banerów firmowych

Sobota, 3 października 2020:
8:00 – 9:45 – odbiór pakietów startowych przez kapitanów sztafet damskich i męskich (K i M)
9:40 – rozgrzewka sztafet damskich i męskich (K i M)
10:00 – start sztafet damskich i męskich (K i M)
10:30 – 12:15 – odbiór pakietów startowych przez kapitanów sztafet mieszanych (MIX)
12:00 – dekoracja sztafet damskich i męskich (K i M) oraz zawodniczek i zawodników indywidualnych
12:15 – rozgrzewka sztafet mieszanych (MIX)
12:30 – start sztafet mieszanych (MIX)
14:30 – dekoracja sztafet mieszanych (MIX) oraz zawodniczek i zawodników indywidualnych

Program może ulec zmianie! Jeżeli wszystkie drużyny ukończą bieg przed limitem czasu (2 godziny), to godzina dekoracja może się przesunąć.

 

TRASA ZAWODÓW

Trasa Sztafety Firm

 

ASPEKT CHARYTATYWNY

Kolejny raz partnerem Sztafety Firm będzie Fundacja Hospicyjna! Fundacja wystawi swoją drużynę Tumbo Team, które reprezentować będzie Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo. Fundusz wspiera dzieci, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. Wszystkie dzieci po stracie otacza opieką psychologiczną.

Wszyscy uczestnicy i kibice będą mogli wesprzeć działalność Funduszu, wrzucając datki do skarbonek wolontariuszy. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na sfinansowanie letniego wypoczynku podopiecznych Słonika Tumbo.

Każdy chętny będzie mógł także przyłączyć się do zbiórki przyborów szkolnych, przekazać kredki, zeszyty itp. na dedykowanym stoisku Funduszu, gdzie będzie można porozmawiać z przedstawicielami Fundacji Hospicyjnej.

 

ZOBACZ, JAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU!

 

Wyświetleń: 4333

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ