Uwaga od dnia 1 czerwca można się zgłaszać dalej na biegi ale numery startowe będą bez imienia. Numery startowe imienne zostały już zamówione.

W tym roku zapraszamy do Zabawy-Konkursu. Po zakończonej Dekoracji kto odpowie prawidłowo na pytanie : kto jest Głównym Sponsorem "Biegu z Butelką Mleka" ? otrzyma rower Firmy "SERIOUS" oczywiście mam dwa rowery damski i męski. Zapraszam na biegi do Piątnicy.

Tradycyjnie, dla uczestników przygotowano dystans półmaratonu – 21 km oraz dystanse dodatkowe na 10 i 5 km. Biegi na poszczególnych dystansach ruszą w 5-minutowych odstępach czasowych. Poniżej szczegółowy plan startu.

10:30 – Start biegu na dystansie 21 km

10:35 – Start biegu na dystansie 10 km

10:40 – Start biegu na dystansie 5 km

Wejdź na stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/4457.html i zgłoś się już dziś! Regulamin biegu znajduje się na stronie zapisów. Jak co roku, biegacze cały dystans przemierzą z tytułową butelką mleka OSM Piątnica. Wszystkie opłaty wpisowe przekazane zostaną na cel charytatywny: wsparcie działalności wybranego stowarzyszenia. Każdy z uczestników może wybrać, które stowarzyszenie chce wesprzeć.

W tym roku są to:

1. Łomżyńskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso”-Dom Opieki dla Chorych na Alzheimera.

2. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży.

3. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży.

4. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć cel charytatywny kwotą wyższą niż podstawowa opłata wpisowa, serdecznie zachęcamy! Nie może Cię zabraknąć!

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży skupia swoją działalność wokół zagadnień dotyczących poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, zwłaszcza mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Realizuje działania związane z czynną integracją osób niepełnosprawnych, a przez to ogranicza wykluczenie społeczne tych osób. Podejmuje zadania zmierzające do upowszechniania wizerunku osoby niepełnosprawnej jako szczególnie wartościowej dla społeczeństwa. Celem Łomżyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” jest niesienie pomocy osobom z chorobą Alzheimera i otępiennymi zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodzinom i opiekunom. Stowarzyszanie prowadzi na terenie Łomży trzy rodzinne domy, świadcząc opiekę całodobową, z możliwością pozostawienia chorego wDomu, również na krótki okres czasu, miesiąc, dwa lub dłużej. Poza tym, udziela poradnictwa, w tym doraźnej pomocy psychologicznej dla opiekunów. Stowarzyszenie co roku organizuje także piknik integracyjno-rehabilitacyjny dla chorych i opiekunów. Stowarzyszenie Kobiet z problemem onkologicznym istnieje od 1993 r. Obszar działalności dotyczy dwóch głównych kierunków: pomocy kobietom niepełnosprawnym, które dotknęła choroba nowotworowa oraz prowadzeniu profilaktyki w zakresie onkologii. Stowarzyszenie organizuje odwiedziny w szpitalu, w domu rodzinnym, a nawet w hospicjum. Prowadzi także rehabilitację dla kobiet po amputacji piersi. Raz w miesiącu organizuje spotkania ogólne dla wszystkich członkiń, a dwa razy do roku spotkania świąteczne w Centrum Katolickim. Powstałe w 1992 roku Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" p.w. Św. Ducha w Łomżyprowadzi profesjonalną opiekę nad ludźmi z chorobą nowotworową w jej terminalnej fazie, poprzez całodobową opiekę paliatywną, pomoc psychologiczną, rehabilitacyjną i duchowną. Od 1 grudnia 1993 roku utworzone Hospicjum rozpoczęło świadczenie opieki stacjonarnej, domowej obejmującej swoim zasięgiem miasto Łomża. W lutym 2003 roku został utworzony Zakład Opiekuńczo - Leczniczy dla chorych z chorobą Parkinsona, ze stwardnieniem rozsianym oraz stanach po świeżych udarach mózgu. Celem Hospicjum jest poprawa jakości życia w terminalnej fazie choroby nowotworowej poprzez zapewnienie chorym całodobowej opieki paliatywnej, pomocy psychologicznej, rehabilitacyjnej i duchownej.

Wyświetleń: 22057

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ