CYKLO Gravel Gdańsk

CYKLO Gravel Gdańsk to wielka przygoda gravelowa dedykowana wszystkim pozytywnie zakręconym rowerzystom.

To całodzienna jazda po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i Kaszubach, po drogach leśnych, gruntowych, polnych – bezpiecznie, z dala od ruchu samochodowego. Jazda po drogach asfaltowych jest ograniczona do absolutnego minimum.

Rower gravelowy zdobywający niesamowitą popularność w ostatnich latach będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem, jednak nie ograniczamy się tylko do tego typu roweru, zapraszamy oczywiście również osoby na rowerach przełajowych, MTB i innych – takich, które poradzą sobie na tego typu drogach. Nie ma co ukrywać - szosa tu nie pojedzie ;)

 

Dwa dystanse do wyboru na cały dzień jazdy, jazdy od świtu do zmierzchu – trasa krótka 110km (ok 1000 m przewyższeń) i długa 190km ponad 2 tyś przewyższeń.

Dystans krótszy idealny dla osób, które chcą spróbować jazdy „trochę” dłuższej niż 2 – 3 godzinna jazda po najbliższej okolicy. W trakcie tych 110 kilometrów zobaczycie piękne miejsca zarówno w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym jak i na Kaszubach. Będzie sporo miejsc, które będziecie pokonywać na niesamowitych „autostradach” gravelowych nie mijając w tym czasie żadnego auta, a o to przecież tutaj chodzi ;) !  Spokojnie – na bufecie w Kartuzach będzie okazja do odpoczynku, małej regeneracji i uzupełnienia kalorii.

Dystans dłuższy to z kolei propozycja dla osób, które już spróbowały kilkugodzinnej jazdy, mają ochotę na więcej ale z kolei wszelkiego rodzaju ultra to jednak za dużo…

Można powiedzieć, że trasa prowadzi dookoła Trójmiasta i umówmy się – to koło jest tu całkiem spore ;) Limit czasu to całe 16h, poza tym - Wy również zatrzymujecie się w Kartuzach na uzupełnienie „paliwa”

 Możecie być spokojni o Wasze bezpieczeństwo, dzięki lokalizatorom w każdej chwili będziecie widoczni na dedykowanej stronie www. Wiemy, że to nie to samo widowisko co wyścig cross-country na krótkich pętlach ;) ale dzięki temu Wasza rodzina, znajomi i my również będziemy wiedzieli dokładnie na którym podjeździe akurat jesteście J

 To impreza na ukończenie, to właśnie powrót do Gdańska będzie dla Was wszystkich nagrodą za cały dzień jazdy. Dla osób, które jednak potrzebują rywalizacji – wprowadzamy klasyfikacje generalną na długim dystansie i nagrodzimy TOP 3 kobiety i mężczyzn Pucharami oraz nagrodami za najszybszy czas przejazdu.

 Zarówno jeden, jak i drugi dystans to wielkie wyzwanie. Które z nich podejmiesz?

Jeśli masz ochotę spędzić ostatnią sobotę wakacji w przepięknych terenach z osobami równie zakręconymi jak Ty na punkcie rowerów – musisz być z nami w Gdańsku!  

Wyświetleń: 3295

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ