O BIEGU
I Bieg Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP ma za zadanie upamiętnić bohaterskich kawalerzystów i artylerzystów II RP. Chcemy swoim skromnym wysiłkiem oddać cześć szwoleżerom, ułanom, strzelcom konnym, artylerzystom, kawalerzystom KOP. 

Strona internetowa biegu www.kuchwalekawalerii.pl 

BIEGI WIRTUALNE CO TO JEST?

Dystans pokonujesz jak? gdzie? i kiedy chcesz?

Łącznie do pokonania są 3 etapy biegu, każdy z nich min. 5 km a max. 18 km. Udział w każdym etapie kończy się oddzielnym medalem. Wszystkie trzy medale składają się w jeden wspólny, tworzący kształt mapy II Rzeczypospolitej. Można zarejestrować się na każdy etap oddzielnie lub od razu na wszystkie trzy. Kolejność pokonywania etapów jest dowolna.

Symboliczny maksymalny dystans biegu to 54 km po 1 km dla każdego z pułków kawalerii, Dywizjonów Artylerii Konnej i Szwadronów Kawalerii KOP. 

Można pokonać dystans biegiem, spacerem, na rolkach, nordic walking a także konno i na rowerze (w tym przypadku jazdy konnej i roweru zaliczany jest tylko maksymalny dystans odcinka 18 km).

PAKIETY BIEGOWE

Przygotowaliśmy następujące pakiety:

  1. Pakiet podstawowy to jedna z 3 części medalu oraz numer startowy (do samodzielnego wydrukowania). 
  2. Pakiet pełny to wszystkie trzy części medalu i numer startowy.

Powyższe pakiety można powiększyć o sportową koszulkę startową z logo imprezy. 

 Unikalne medale biegowe:

 

Sportowe koszulki biegowe:

 

Rozmiary koszulek:

 


CEL BIEGU

Dochód ze sprzedaży pakietów startowych I Biegu Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP w całości przeznaczony zostanie na rzecz budowy pomnika "Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej" w Komarowie.

Broszura o budowie pomnika - zbudujmy pomnik>>

Więcej o budowie pomnika:
https://www.zbudujmypomnik.pl/

Zwycięska Bitwa pod Komarowem w wojnie polsko-bolszewickiej z 31.08.1920 r. jest praktycznie nieobecna w powszechnej świadomości Polaków. Tymczasem to ta bitwa, wraz z Bitwą Warszawską, powstrzymała “pochód czerwonej rewolucji” zmierzającej na zachód Europy. Bitwa pod Komarowem ma wielkie znaczenie dla historii Polski i Europy.

Wizją Stowarzyszenia "Bitwa Pod Komarowem" jest powrót Bitwy pod Komarowem na właściwe miejsce w piedestale zwycięstw jazdy polskiej. Musi zaistnieć w świadomości współczesnych Polaków jako ważne wydarzenie w budowaniu Polski Niepodległej.

W 1936 r. powstał Komitet Budowy Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej, który miał powstać w Wolicy Śniatyckiej. W tym samym roku ogłoszono konkurs na projekt tego pomnika. Konkurs wygrał architekt Borys von Zinserling. Wojna zatrzymała plany budowy i odsłonięcia monumentu w 20. rocznicę Bitwy. Projekt pomnika zaginął. Stowarzyszenie "Bitwa Pod Komarowem" zainicjowało budowę Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej, w którym jest również zawarte mauzoleum Bitwy pod Komarowem.

Prace nad Pomnikiem trwają od kilku lat. Projekt został zaopiniowany pozytywnie przez Instytut Pamięci Narodowej, a sfinansowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

ORGANIZATOR

Organizatorem "I Biegu Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP" Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Jest to oddział kawalerii ochotniczej, który powstał w 2003 r. w Warszawie, za zgodą ostatnich weteranów pułku. Od tego czasu ochotnicy realizują swoją misję kultywując kawaleryjskie tradycje, uczestnicząc w uroczystościach, organizując wydarzenia, edukując kolejne pokolenia.

 

Obchody 100-lecia 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego w 2020 r.

Więcej na www.3szwol.pl oraz na www.facebook.com/3szwol oraz na www.kuchwalekawalerii.pl 

Wyświetleń: 7432

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ