RODZINNY RAJD ROWEROWY PO AGLOMERACJI KALISKO-OSTROWSKIEJ SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH - 42km

Celem „Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” jest zachęcenie mieszkańców całej Aglomeracji do aktywniejszego spędzania czasu, do wyboru bardziej ekologicznego środku transportu na co dzień, co w rezultacie prowadzi do prowadzenia zdrowszego stylu życia. Wybrana trasa prowadzi częściowo przez ścieżki rowerowe sfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Strategii ZIT dla rozwoju AKO. Trasa rajdu liczyć będzie około 42 km i przebiegać będzie między innymi przez Miasto Kalisz, gminę Godziesze Wielkie.

Start rajdu z placu przed pomnikiem Adama Asnyka w Kaliszu w kierunku ulicy Niecałej, dalej wałem przez Park Miejski, ścieżką rowerową wzdłuż rz. Prosna, aż do zbiornika wodnego Szałe. Od zbiornika Szałe, przez tamę do miejscowości Szałe (ulica Kaliska), dalej ulicą Kaliską do skrzyżowania z ulicą Źródlaną. Jedziemy ulicą Źródlaną, prosto przez rondo do miejscowości Saczyn. W miejscowości Saczyn skręcamy bezpiecznie w lewo, po przejechaniu około 200 metrów skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku miejscowości Skrzatki. Z miejscowości Skrzatki jedziemy w kierunku miejscowości Godziesze Wielkie. W Godzieszach Wielkich jedziemy ulicą Księdza Augustyna Kordeckiego, ulicą 11 listopada, ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Kościoła św. Bartłomieja Apostoła, chwila przerwy na prelekcję na temat historii kościoła i jedziemy dalej ulicami: Marii Konopnickiej, Kaliską, Zadowicką, aż do Ośrodka Rekreacyjno-Sportowy Szwacin, gdzie odbędzie się przerwa i poczęstunek na trasie.

Po chwili odpoczynku jedziemy ulicą Dębową w kierunku miejscowości Sobocin, a następnie miejscowości Józefów, aż do wyjazdu na ścieżkę rowerową przy trasie Stobno-Borek. Z miejscowości Borek jedziemy w kierunku Kalisza do ulicy Starożytnej. Dalej jedziemy ulicą Starożytną do ronda Starożytnego, na rondzie skręcamy w ulicę Księżnej Jolanty, później w prawo w ulicę Torową, przejeżdżamy przez tory kolejowe w kierunku ulicy Wojciecha z Brudzewa. Z ulicy Wojciecha z Brudzewa kierujemy się w ulicę Wał Piastowski i jedziemy aż Starego Miasta. Kierując się na Stare Miasto, jedziemy ulicą Zawodzie, później Bolesława Pobożnego. Zatrzymujemy się tuż przed metą przy kościele św. Wojciecha na Zawodzi, tu również chwila prelekcji na temat historii kościoła. Od kościoła kierujemy się do mety przy Rezerwacie archeologicznym na Zawodziu.

Wyświetleń: 802

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ