Zapisz się na 12 godzinne morsowanie - charytatywna sztafeta morsów dla Hani i Weroniki

Malborskie Morsy zapraszają na akcję charytatywną "12godzinne morsowanie - charytatywna sztafeta morsów dla Hani i Weroniki. "

Serdecznie zapraszamy wszystkich na plażę miejską w Malborku 4 marca 2023r. Start sztafety już od godziny 7 rano.

Podczas sztafety przygotowane będą różne atrakcje. Dla uczestników sztafety dostępna będzie sauna, ognisko, ciepłe napoje oraz pamiątka za uczestnictwo. Dla kibiców przewidujemy niecodzienny widok ludzi, którzy wymieniają się podczas morsowania i spędzą łącznie w Nogacie 12 godzin, niosąc pomoc potrzebującym.

Weronika Żarska ma 9 lat, jest mądrą i pogodną dziewczynką. Urodziła się z wodogłowiem pokrwotocznym. W trzecim tygodniu życia Weronice wszczepiono układ przeciekowy komorowo-otrzewnowy ponieważ w wyniku zablokowania przepływu płynu mózgowo rdzeniowego pomiędzy czaszką, a rdzeniem kręgowym rosło ciśnienie śródczaszkowe, które
powodowało powiększenie się obwodu głowy i ucisk na mózg. W drugim miesiącu życia u Weroniki rozpoznano niedowidzenie, a z chwilą ukończenia pierwszego roku życia zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe w stopniu umiarkowanym. W wieku pięciu lat u Weroniki zdiagnozowano padaczkę. Obecne ma lewostronny niedowład kończyny górnej i dolnej. Zmaga się z brakiem stabilności emocjonalnej, co bardzo rzutuje na relacje z rówieśnikami.
Weronika jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, neurochirurga, okulisty, ortopedy i rehabilitanta oraz psychiatry. Werka od wczesnych miesięcy życia jest rehabilitowana dzięki czemu może samodzielnie sie poruszać. Warunkiem utrzymania dobrej kondycji fizycznej, rehabilitacja musi odbywać się systematycznie, co jest bardzo kosztowne.

Hanna Maria Czerniakowska ma 15 lat i zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, padaczką oraz niepełnosprawnością intelektualną. Hania jest bardzo uśmiechniętą i otwartą na ludzi dziewczynką, stara się być samodzielna na tyle na ile pozwalają jej ograniczenia.
Codziennie wymaga rehabilitacji i leczenia, oraz niezbędnego sprzętu ortopedycznego.

Do wydarzenia zamieszczamy regulamin, z którym należy się zapoznać przed zgłoszeniem do udziału w sztafecie. Najważniejsze informacje:

Wpisowe 30 zł, lub więcej wedle uznania (cegiełka charytatywna)

NestBank: 40 1870 1045 2083 1071 5432 0001

Należy przybyć 30 minut przed planowanym wejściem do wody.

W imprezie może wziąć udział każda chętna osoba.

Maksymalny, jednorazowy czas pobytu w wodzie to 10 minut.

Dozwolone są rękawiczki, buty, czapki.

Maksymalna ilość osób w wodzie na raz to 20 osób, minimalna ilość to 2 osoby.

Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za pozostawione i zgubione rzeczy uczestników.

Zgłoszenia są przejmowane do dnia 01-03-2023 r. tylko przez elektronicznezapisy.pl oraz na miejscu w dniu wydarzenia.

Wyświetleń: 1833

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ