15.01.2022 r. na Kaszubach odbędzie się Zimowy Festiwal Biegowy Ultra Way. Będzie to pierwsza edycja wydarzenia. Zawodnicy będą mogli pobiegać w zimowej scenerii po szlakach i ścieżkach malowniczych terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Biegacze wystartują w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie, natomiast meta usytuowana będzie w w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Wejherowie ul. Sobieskiego 277C.

 

W ramach festiwalu odbędą się biegi na czterech dystansach.

Dla początkujących przewidziano zawody o nazwie Szybka sarna na dystansie powyżej 10 km z 3-godzinnym limitem czasu na pokonanie trasy. Start jest zaplanowany na godzinę 13:00.

Bardziej doświadczeni biegacze długodystansowi będą mogli spróbować swych sił na dystansie półmaratonu w biegu o nazwie Pół dzika. Limit na pokonanie ponad 21-kilometrów wynosi 4 godziny, a zawodnicy na trasę wyruszą o godzinie 12:00.

Dla miłośników królewskiego dystansu przygotowano bieg Tropem rysia. Na malowniczą trasa ponad 42-kilometrów zawodnicy wyruszą o godzinie 8:00. Będą mieli na jej pokonanie 8 godzin.


Organizatorzy przewidzieli też niezwykłą gratkę dla ultramaratończyków. Specjalnie dla nich przygotowano bieg o nazwie Nocny jeleń na dystansie ponad 66 km. Start nastąpi nad ranem o godzinie 04:00. Na pokonanie bardzo urozmaiconej trasy zawodnicy będą mieli 12 godzin.

 

 

Wszelkie informacje dotyczące biegu, regulaminu oraz zapisów można znaleźć na stronie:
https://elektronicznezapisy.pl/event/5700/strona.html

Serdecznie zapraszamy! Ultra Way Team

Wyświeleń: 720

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ