Po przerwie spowodowanej pandemią rusza kolejna edycja biegów dla dzieci i dorosłych w gminie Pruszcz Gdański.

Zapraszamy ponownie wszystkich miłośników czynnej rekreacji do udziału w kolejnym, już VIII Wojewódzkim Biegu Żuławskim „Brzegiem Motławy” na trasie Wiślina – Lędowo – Wiślina. Impreza odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2022 r. Chętni mogą już zapisywać się na listy startowe.

Biegi odbędą się w trzech kategoriach: Bieg Główny, Bieg Młodzieżowy i Bieg Skrzatów.

W Biegu Głównym na dystansie ok. 4000 m wystartują dorośli oraz młodzież urodzona w roku 2004–2009. Młodzież z roczników 2010 i 2011 wystąpi w Biegu Młodzieżowym na dystansie ok. 1500 m, a dzieci urodzone w roku 2013 i młodsi wystąpią w Biegu Skrzatów na dystansach od 300 do 800 m.

Poza klasyfikacją w imprezie mogą wystartować również zwolennicy nordic walking, którzy będą mieli do pokonania trasę biegu głównego, a każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal.

Bieg Skrzatów wystartuje o godzinie 12.00 sprzed szkoły w Wiślinie. Tu także będzie jego meta. O godzinie 12:30 rozpocznie się Bieg Młodzieżowy, a o godzinie 13:00 planowany jest start Biegu Głównego. Chwilę później, o godzinie 13:01 zgodę na wymarsz otrzymają zawodnicy nordic walking. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i tym samym zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 14:00-14:30.

TRASA:

Start Biegu Głównego nastąpi z boiska Szkoły Podstawowej w Wiślinie, dalej wałem nad Motławą w kierunku Lędowa do mostka przy granicy ulic Jesionowej i Słonecznej, następnie z powrotem szlakiem pieszo - rowerowym przy ul. Słonecznej do mety na boisku szkolnym w Wiślinie.

Bieg Młodzieżowy odbędzie się na trasie z boiska szkolnego, trasą na wał nad Motławą (ul. Mostowa) i z powrotem,  natomiast Bieg Skrzatów będzie prowadził drogą okrężną przy Szkole Podstawowej w Wiślinie.     

OPŁATY:

Udział w imprezie jest płatny.  

Biegi Skrzatów i Młodzieżowy – opłata startowa w wysokości 5 zł przy wpłacie na konto bankowe w terminie do 20 kwietnia 2022 (na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl)

Bieg Główny:

a) osoby niepełnoletnie (okazanie legitymacji szkolnej) opłata startowa w wysokości 5 zł przy wpłacie na konto bankowe w terminie do 20 kwietnia 2022 (na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl),

b) osoby pełnoletnie opłata startowa w wysokości 15 zł przy wpłacie na konto bankowe w terminie do 20 kwietnia 2022 (na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl)

NAGRODY:

W Biegu Skrzatów, Młodzieżowym oraz w Biegu Głównym przewidziane są puchary za I, II, III miejsce we wszystkich kategoriach. W każdej kategorii wiekowej również najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe (za I, II, III miejsce). Każdy uczestnik biegu otrzyma także pamiątkowy medal.

ZAPISY:

Zapisy do VIII Wojewódzkiego Biegu Żuławskiego Brzegiem Motławy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę www.elektronicznezapisy.pl  

Bieg Skrzatów i Młodzieżowy - limit uczestników – 240 (po 60 w każdej kategorii)

Bieg Główny - limit uczestników – 250

UWAGA:

Ze względu na spodziewane duże zainteresowanie uczestników i ewentualne kolejki prosimy o punktualne przybycie na miejsce zawodów (odbiór pakietów startowych w biurze zawodów od 11:00 – 11:50) 

REGULAMIN (do pobrania)

Wyświeleń: 842

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ