Bieg Niepodległej Sopot 202111 listopada świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten dzień, jak co roku, był też świętem biegaczy, którzy mieli okazję wystartować w jednej z kilkudziesięciu imprez odbywających się na terenie kraju. Jedną z nich, była impreza sopocka – Bieg Niepodległej – której trasa biegła przez samo centrum miasta.

W Sopocie na starcie pojawił się biało-czerwony tłum biegaczy, niektórzy zawodnicy mieli ze sobą pokaźne biało-czerwone flagi, przybyło również grono kijkarzy. Impreza odbyła się w godzinach porannych, była też doskonałą okazją do aktywnego rozpoczęcia dnia i sportowego uczczenia tego jednego z najważniejszych świąt państwowych. Bramę startową ustawiono w sercu Sopotu – na Placu Kuracyjnym, skąd zawodnicy wyruszyli w stronę Gdyni: najpierw pokonali ok. 2 km plażą, po czym zrobili nawrotkę i ostatnie 2,5 km pobiegli Aleją Franciszka Mamuszki – przez park w stronę molo. Ze względów pandemicznych zmieniono też procedurę startową, przez co biegacze byli ustawiani w grupach 15-osobowych, puszczanych w kilkudziesięciosekundowych odstępach.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a już po niecałych 15 minutach pierwsi zawodnik zaczęli pojawiać się na mecie. Najszybszy okazał się być Kamil Trzaskalski z Hapag-Lloyd Runnig Crew, który dobiegł z czasem 14’ 59’’, po nim dystans ukończył Patryk Łokucijewski z Babillonia Babieniec z czasem 15’ 29’’, a po nim Oleksandr Riabukha z AIC Team z czasem 15’ 41’’. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Zuzanna Głombiowska z Runpassion.pl Team z czasem 16’ 51’’. Druga na metę wbiegła Marta Szewczyk z Grażynki OCR z czasem 17’ 18’’, a trzecia Elżbieta Tuwalska z LKS Zantyr Sztum z czasem 18’ 01’’.

Organizatorami imprezy byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie i The North Event.

Bieg w Sopocie Niepodległości 2021 

Wyświeleń: 792

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ